ANALÝZA – Bitcoin roste 12 dní – Prorazíme i rezistenci na 7 000 $?

0
superman bitcoin let růst

13. března zřejmě bitcoin vystrašil většinu z nás svým poklesem pod 4 000 USD. A vlastně můžeme spekulovat nad tím, jestli velcí hráči jen využili paniky ohledně koronaviru, nebo skutečně prodávali BTC, aby měli dostatek hotovosti.

Bitcoin od 13. března neustále roste v krásném trendovém kanále, který je až moc okatě symetrický. Nepříjemná je ovšem vysoká volatilita, kde swingové pohyby jsou v desítkách procent, a zároveň i hluboké korekce, které jsou pro obchodníky se stoplossy poměrně dost složité pro trading.

Klesající scénář – větší pravděpodobnost

BTC/USD
BTC/USD

Když se pozorně podíváte na graf, uvidíte, že já aktuálně ještě nevěřím delšímu pohybu přes červenou rezistenci, která je pravděpodobně i na průsečíku horní trendové linie.

Celkově by pro bitcoin bylo momentálně dobré, aby zvládl ještě ten pohyb na 7 200 – 7 500 USD, protože by velcí hráči nejen dostali možnost shortovat při likviditě, ale zároveň by bitcoin ukázal sílu, že se umí dostat i ze solidního průseru. A to mnohem rychleji než třeba akcie.

Já osobně jsem zastáncem toho, že se bitcoin ještě jednou vrátí pod 5 500 USD, aby nahnali ještě strach spekulantům. Aktuálně si s grafem víceméně můžou dělat, co potřebují, neboť po tom velkém pádu není na trzích likvidita. Dokonce burza Binance na bitcoinu překonala objemy Bitmexu. Tomuto scénáři dávám stále poměrně velkou váhu…

Růstový scénář – menší pravděpodobnost

BTC/USD
BTC/USD

O proti horní verzi tu mám i pohyb směrem vzhůru na akumulační zónu dolů, kde by se bitcoin musel stabilizovat mezi 8 000 – 6 000 USD a zároveň při stabilizaci sesekat indikátory. Ale už nyní můžeme vidět tvořící se divergenci, která této tezi moc nepomáhá.

Většina z nás by očekávala po takovém crashi, že bitcoin zespoda vystřelí, jak fénix z popela, ale to se nestalo. Bitcoin se pomalu uzdravuje. A dle mě není pandemie plně zažehnána, proto očekávám ještě destabilizaci trhu směrem dolů. Bitcoin nyní stále prakticky kopíruje klima na tradičních aktivech a tradiční aktiva rozhodně nemají vyhráno.

Líbila se vám tato analýza? Zde si můžete zakoupit naše společné členství s Trading11. Spojili jsme se, abychom vám přinesli tu nejlepší službu pro tradery v  Česku a na Slovensku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno