ANALÝZA TRHU – Je altseason u konce?

0
cesta les

Poslední dva týdny jsou kryptoměnové páry velmi divoké a my jsme měli mnoho příležitostí brát zisky a také jsme je využili skutečně na maximum. Nyní si většina z nás klade otázku, zda má pozice z altcoinů uzavřít a očekávat pohyby na Bitcoinu proti altcoinům?

Analýza Bitcoinu

Stále musíme mít na paměti, že Bitcoin vládne trhu a altcoiny se chovají tak, jak Bitcoin káže.

Denní graf BTC/USD
Denní graf BTC/USD

Bitcoin to má aktuálně poměrné jednoduché, i když se nás snaží svojí volatilitou naprosto rozhodit. Na červené čáře je bod kontroly horní oblasti, tudíž je logické, že Bitcoin bude kolem 10 300 USD oscilovat a může tam oscilovat poměrně dlouho. Setrvačnost a vytažení každého dumpu altcoinům velmi pomáhá.

Líbí se vám tato analýza? Moje jméno je Ing. Jan Čuraj a jsem hlavní analytik společnosti Crypto Kingdom a správce portfolia CK Capital. Zde si můžete stáhnout můj e-book (nejen) o kryptoměnách a obchodování. Je to ZDARMA.

Kapitalizace altcoinů míří do rezistence

Velký problém, který aktuálně u altcoinů vidím a který je také důvodem, proč mám teď velký respekt se vstupem do altcoinů, je právě jejich kapitalizace, která míří do velmi silné rezistence.

Kapitalizace altcoinů
Kapitalizace altcoinů

Aktuálně míříme do rezistence – zelená oblast. To, že máme pohybové indikátory v divergencích, na to jsme si už v býčím trhu zvykli. Každopádně může přijít vertikální svíce, která rezistenci propálí a narazí až na dvojitý vrchol.

Dominance Bitcoinu přeprodaná

Bitcoin je před halvingem a myslím si, že nikdo z nás nečekal, že to dominanci BTC sestřelí. Aktuálně se nacházíme už pod trendovkou, ale stále na silném supportu a zároveň v přeprodané CCI oblasti.

Dominance bitcoinu
Dominance bitcoinu

Osobně bych si s dominancí Bitcoinu před halvingem nezahrával, může tam přijít signifikantní výstřel vzhůru a sprcha pro altcoiny. Aktuálně zastávám u altcoinů názor: “Co je doma to se počítá.”

Jaká je aktuálně korelace?

Možná nejdůležitějším prvkem celé této kryptoměnové skládanky je nutnost sledovat korelaci mezi Bitcoinem a altcoiny. Stále musím opakovat, že altcoiny jsou vysoce citlivé na chování Bitcoinu. Pokud Bitcoin stagnuje nebo roste, jsou altcoiny ve velmi býčí náladě, a proto bych i věřil, že jakmile se nyní Bitcoin stabilizuje, poletí altcoiny opět vzhůru.

Osobně nemám nyní otevřené žádné altcoiny, kromě XRP a BNB, které mám na dlouhodobý HODL. Prostě čekám na stabilizaci Bitcoinu a v této dnešní kruté volatilitě nebudu altcoiny nabírat – nechci ztrácet mince a půjdu prostě na jistotu.

V našich Crypto Kingdom signálech jsme za posledních pár dní uzavřeli krásné zisky přibližně na deseti signálech, nejlépe dopadl asi signál na WPR.

Crypto Kingdom signál WPR
Crypto Kingdom signál WPR

Rád byste takovéto ziskové signály? K tomu ještě predikce a pravidelné vzdělání? Zde si můžete zakoupit naše společné členství s Trading11. Spojili jsme se, abychom vám přinesli tu nejlepší službu pro tradery v  Česku a na Slovensku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno