Bitcoin opět v červených číslech: Tyto cenové úrovně nás budou zajímat

0
Bitcoin opět v červených číslech: Tyto cenové úrovně nás budou zajímat

Po vlně růstu z posledních dnů se Bitcoin včera večer začal opět propadat z hranice 6 700 dolarů. Dno našel na úrovni 6 088 dolarů dnes v noci. Tento pohyb do jisté míry odráží i tradiční trhy, které včerejší den uzavřely se ztrátami. Dow uzavřel se ztrátou 915 bodů, S&P 500 klesl o 3,37 % a Nasdaq klesl o 3,79 %.

Analýza

crypto market daily price chart
Zdroj: Coin360

Propad pod 6 550 dolarů stáhl cenu pod vzestupnou trendovou linii a support na hranici 6 450 USD. Obchodníci předpokládali, že nastane prudší pohyb po tom, jak se cena po většinu týdne obchodovala do boku v klesajících objemech. Během tohoto pohybu do boku byly pokusy o růst, avšak při prvním pokusu se růst zastavil na 6 950 USD, druhý pokus na 6 850 USD. Následně za pár hodin přišel tento propad.

Mohlo by vás zajímat: TOP 3 techniky, které používají úspěšní tradeři – Znáte je i vy?

BTC USDT 4-hour chart
BTC/USD 4H Graf, Zdroj: Tradingview

Ceny se zastavily na 12-MA (denní časový rámec) a obchodníci se snaží znovu získat support na úrovni 6 200 dolarů. Pokud toto úsilí selže, je možné opakované testování ve výši 5 800 a 5 350 USD. V době psaní tohoto článku se však Bitcoin aktuálně drží nad hranicí 6 200 USD – aktuální cena je 6 217 dolarů.

Mohlo by vás zajímat: Halving BTC významně ovlivní jeho inflaci – Centrální banky se ocitnou na druhé koleji

Z krátkodobého hlediska je třeba, aby cena BTC udržela hranici 6 200 dolarů jako odrazový můstek při útoku na 6 500 USD.

Kontributor filbfilb poznamenal, že pravděpodobnost, že cena BTC dosáhne 10 000 dolarů před začátkem května, je nulová. Filbfilb vysvětlil:

„Bitcoin zápasí s úrovní 6 800 dolarů. Toto je předchozí podpora, která nyní působí jako silný odpor, a je vrcholem velkoobjemového uzlu, který je vyčleněn diagonální trendovou čárou rezistence, jež sahá do poloviny roku 2019.“

Bitcoin daily price chart
BTC/USD 1D Graf, Zdroj: Coin360

Zajímají vás analýzy?

Zajímají vás technické analýzy různých kryptoměn a trhu s kryptoměnami jako celku? Pokud ano, všechny analýzy si můžete prohlédnout na jednom místě – klikněte sem.

Co číst dál?

Čína opět o krok blíže ke své kryptoměně – Kdy se jí dočkáme a co přinese?

Zdroj:
cointelegraph.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno