Čína opět o krok blíže ke své kryptoměně – Kdy se jí dočkáme a co přinese?

0
Čína opět o krok blíže ke své kryptoměně - Kdy se jí dočkáme a co přinese?

Dlouho očekávaná národní kryptoměna Číny je opět o krok blíže k tomu, aby spatřila světlo světa. Poslední dobou je sice koronavirus tématem číslo 1, ale zdá se, že Čína i navzdory těmto událostem pokračuje ve vývoji. A vypadá to, že úspěšně.

Technologický pokrok

Uprostřed pandemie koronaviru, kdy země usilují o minimalizace ekonomických škod, které virus napáchal, Čína využila tuto krizi jako příležitost k posunu o krok blíže ke své digitální měně centrální banky (CBDC). Podle zprávy Global Times z 24. března Čínská lidová banka (PBC) dokončila vývoj základních funkcí digitální měny. Nyní se připravuje na vypracování a formulování příslušných zákonů na usnadnění samotné implementace.

Mohlo by vás zajímat: Halving BTC významně ovlivní jeho inflaci – Centrální banky se ocitnou na druhé koleji

Podle samotné zprávy se tak stalo spojením s různými čínskými platebními giganty, jako jsou Alibaba, Tencent, Huawei a China Merchants Bank. Platební platforma společnosti Alibaba Alipay zveřejnila pět patentů týkajících se čínské digitální měny. Patenty se vztahují na různé aspekty digitálních měn včetně vydávání, zaznamenávání transakcí, digitálních peněženek, podpory anonymního obchodování a pomoci při dohledu nad nezákonnými účty a při jejich řešení, informovala průmyslová média.

Cao Yan, generální ředitel Digital Renaissance Foundation, věří, že zapojení soukromých institucí je na úkor efektivnějšího rozvoje vzhledem k jejich bohaté zkušenosti s technologií blockchain. Cao dodal, že kryptoměna hraje vhodnou roli při transformaci politiky nulové a negativní úrokové sazby centrální banky na komerční banky.

Čtěte také: TOP 3 techniky, které využívají úspěšní tradeři – Znáte je i vy?

Finální úpravy

Čína dokončila důležitý krok, který se týká technologického rozvoje. Další krok, kterým je právní aspekt týkající se nařízení a dohledu, bude zdlouhavý proces. Důležité ale je, že pevný základ národní digitální měny je už hotový.

Mohlo by vás zajímat: Mileniálové milují Bitcoin a jejich čas přichází – Do kryptoměn může přitéct až 30 bilionů dolarů!

Čína a kryptoměny

Samotná Čína má na trh s kryptoměnami obrovský dopad. Ti, kteří sledují kryptoměny již delší dobu, vědí, že vše, co se v Číně děje ve spojení s kryptoměnami, dokáže citelně ovlivnit ceny kryptoměn. Pokud vás zajímají všechny kryptonovinky, které jsou spojené s Čínou, můžete si je prohlédnout ZDE.

Co číst dál?

Samsung je opět o něco více „crypto-friendly” – Do svých smartphonů přidává důležitý prvek!

Zdroj:
bitcoinnews.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno