Samsung je opět o něco více „crypto-friendly” – Do svých smartphonů přidává důležitý prvek!

0
Samsung je opět o něco více „crypto-friendly

Společnost Samsung nedávno zveřejnila tiskovou zprávu, v níž přiblížila své inovace smartphonů. Inovace se týkají bezpečnosti samotného smartphonu vůči útokům, které mají za cíl odcizit data, případně samotné kryptoměny.

Bezpečnost na prvním místě

V tiskové zprávě, kterou vydala společnost Samsung v úterý 25. února 2020, bylo oznámeno uvedení nového prvku Secure Element (SE), který je určen pro lepší ochranu dat uložených ve smartphonech.

Nový SE od společnosti Samsung představuje Common Criteria Evaluation Assurance (CC EAL) bezpečnostní řešení pro mobilní telefony. Podle tiskové zprávy je nový SE hardware s nejvyšší úrovní zabezpečení, který může být instalován do jakéhokoliv smartphonu.

Mohlo by vás zajímat: Halving BTC významně ovlivní jeho inflaci – Centrální banky se ocitnou na druhé koleji

„Nové řešení společnosti Samsung je vlastně specializovaný pevný box odolný vůči neoprávněným zásahům, který bezpečně ukládá důvěrné a kryptografické údaje uživatelů, jako jsou čísla pinů, hesla atd. Tato data jsou oddělena od typické mobilní paměti.”

Jelikož smartphony stále více uchovávají citlivé finanční údaje, jako jsou hesla kryptopeněženek nebo seedy, je třeba souběžně vyvíjet a zvyšovat bezpečnost. Proto se společnost Samsung rozhodla vytvořit tento nový Secure Element (SE).

V rámci tiskové zprávy společnost Samsung odhalila, že její nové bezpečnostní protokoly chrání před napadením, jako jsou různé laserové útoky, výpadky energie a různé formy technik reverzního inženýrství.

Nové hardwarové řešení SE je již v sériové výrobě a bude součástí série smartphonů Galaxy S20. Jak již společnost odhalila, stejně jako série S10, vlajkové lodě modelů S20 budou také vybaveny zabudovanou kryptopeněženkou.

Čtěte také: Kolik kryptosměnáren bylo v roce 2019 hacknuto? Toto číslo vás může překvapit!

Hackeři úřadují

Kybernetičtí zločinci se uchylují k sofistikovanějším útokům ve snaze ukrást kryptoměny. V důsledku toho musejí podniky, jako jsou kryptoburzy a směnárny, výrazně zlepšit svou bezpečnostní infrastrukturu, aby zůstaly před těmito útočníky dostatečně chráněny.

Začátkem roku se objevily zprávy, že nechvalně známá severokorejská hackerská skupina Lazarus kradla kryptoměny prostřednictvím Telegramu. Hackeři sponzorovaní severokorejským státem údajně stojí za mnoha úspěšnými útoky v oblasti kryptoměn. Odborníci v oblasti bezpečnosti tvrdí, že Pchjongjang používá zisky z těchto hackerských útoků na financování svého jaderného programu. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno