Příběh generálního ředitele společnosti Binance – Jak se dostal na vrchol?

0
Příběh generálního ředitele společnosti Binance - Jak se dostal na vrchol?

Changpeng Zhao, někteří jej nazývají Bill Gates v kryptoprůmyslu, hovoří o důležitosti decentralizace a svobodě peněz. Jeho kolegové si ho idealizují, konkurenti jej respektují a při setkání s ním vyzařuje pozitivní energii.

V jednoduchosti je krása

Těžko uvěřit, že by jednoho dne Changpeng Zhao pracoval méně. Ve svém osobním životě je skromnější. Žádné velké domy, žádné jachty ani obleky. Neslavil ani Nový rok. Vysvětlil, že zůstal doma, protože „je to jen další den”.

„Nejsem materialista, protože je těžké přepravovat cokoliv, co je fyzické. Rád držím mobilní telefon. Rád bych měl možnost žít každý měsíc v jiném městě, pokud bych chtěl. A se sdílenou ekonomikou je to nyní mnohem jednodušší. Nepotřebuji tedy žádné auto – všude najdu Uber. Existuje Airbnb, takže nemusím kupovat dům. Necítím potřebu vlastnit mnoho věcí, mít komplikovaný život. Udržuji všechno jednoduché.”

Jaká je největší výzva být známou osobností?

Changpeng Zhao řekl, že by nejraději nebyl známý. V Binance ale musel mít veřejnou tvář, aby získal peníze. Podle něj je také velmi důležité mít veřejnou tvář – pro navázání důvěry se zákazníky, kteří svěřili své prostředky do úschovy Binance.

Mohlo by vás zajímat: Kontrakt JEDI – Jak se podařilo Microsoftu porazit jasného favorita?

S úsměvem také odhalil, že byl nucen být veřejnou tváří, protože ostatní členové týmu se nechtěli zveřejnit.

„Skutečně jsem doufal, že se najde někdo lepší pro veřejnost. Nejsem moc dobrý řečník. Existuje hodně mnohem lépe vypadajících lidí. Ale bohužel pro Binance to jsem já.”

Zachovejte klid a jděte na Bitcoin

V roce 2013 se začal zajímat o BTC. Později se na malé konferenci v Las Vegas setkal s některými dnešními giganty tohoto odvětví: Charlie Lee, Matthew Roszak, Vitalik Buterin. Byli zde i zástupci společnosti Ripple.

Stal se rychle nadšencem této technologie: Myslel jsem si, že komunita je opravdu milá. Skutečně jsem měl velkou důvěru v úspěch BTC, v úspěch kryptoměn.”

Mohlo by vás zajímat: Generální ředitel MasterCard odstoupil od Libry – Jaké měl k tomu důvody?

V roce 2014 CZ prodal svůj dům a šel all-in do BTC. Do tří měsíců BTC klesl z 600 dolarů na 200 dolarů a ztratil dvě třetiny hodnoty svého domu zhruba na dva roky, než se cena opět zvýšila.

Nejenže prodal dům, ale také dal výpověď. Do dvou týdnů se mu podařilo najít práci na blockchain.info, kde zůstal pět měsíců před nástupem do OKCoin, jako technický ředitel. Tam nestrávil více než rok. Byl to rok 2017, rok založení Binance.

Programovat jsem dávno přestal

Changpeng se specializoval na informatiku na McGill University v Montrealu v Kanadě. Naposledy ale kódoval před pár lety. Nikdy pro Binance nekódoval – veškerý jeho kód napsali jiní – ale sám psal skripty. Nyní připouští, že nemá čas sedět a bez přerušení hledět na obrazovku počítače. Prostě to není jeho současná životní situace.

„Mám pocit, že mám velké štěstí, že mám možnost dělat to, co dělám. Zlepšit přístup ke kryptoměnám, zvýšit svobodu peněz pro lidi na celém světě. To je něco, co skutečně dělám. A já se cítím šťastně, že jsem v pozici, abych to dokázal.”

Co číst dál?

Kolik lidí má ve skutečnosti alespoň jeden Bitcoin?

Zdroj: cointelegraph.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno