ReFork – Boj proti jednorázovým plastům a jak na něm vydělat peníze

0
refork efk utility token

Na tomto webu málokdy píšeme o ekologii. To však neznamená, že se o toto téma nezajímáme. Velmi nás znepokojuje tempo, jakým ničíme a přetváříme naši modrou planetu. Jistě, industrializace je důležitá, ale jejím největším vedlejším efektem je znečištění pevniny a oceánů. Pokud existuje způsob, kterým bychom mohli zmírnit negativní vliv, jaký mají lidé na celý ekosystém, rádi ho podpoříme.

V březnu tohoto roku byla schválena směrnice Evropské unie (znění směrnice zde), která zakazuje prodej jednorázových plastů od roku 2021. Výrobky jako plastové příbory, pohárky, víčka na pohárky, misky, brčka, plastová míchátka a mnoho dalších tak budou postaveny mimo zákon. Cílem této směrnice je snaha snížit rychlost, kterou naši planetu zasypáváme plastovým odpadem. Více o problému níže v článku.

Politici v europarlamentu sice schválili novelu, která skutečně pomůže, a je nutno dodat, že to chtělo velkou kuráž, protože tlak od nadnárodních společností proti jejímu schválení byl obrovský, ale nyní tu máme problém. V současnosti prakticky neexistuje náhrada jednorázových plastů. Jen těžko si umíme představit, že ve fastfoodech vám namísto plastové vidličky dají železnou a po dojedení půjde do myčky. A čím vám ve Starbucksu zakryjí kávu, aby se nevylila a nevystydla?

Zachrání nás rozložitelné bioplasty?

Mohlo by se zdát, že rozložitelné bioplasty jsou odpověď na tento problém, ale zdání často klame. Současné bioplasty jsou méně bio a více plasty. Jistě, nevyrábějí se z ropy, ale mají podobné negativní vlastnosti.

Různé metody odlévání ve formách a žíhání jsou časově náročné, extrémně drahé a výsledkem je produkt, který vyžaduje speciální kompost na to, aby se rozložil a v přírodě se jednoduše rozpadne na prach, který je stejně škodlivý jako mikroplasty.

Česká společnost ReFork tvrdí, že řešení

A tady přichází na scénu česká společnost ReFork, která v roce 2016 začala s výzkumem alternativních bioplastů s lepšími vlastnostmi. Jejich patentovaná směs dřevní moučky a dalších přírodních látek vypadá velmi slibně. Výroba klasické vidličky na jedno použití z této směsi stojí o cca 20 % více než její výroba z plastu. To je výrazně lepší, než výroba z konkurenčních bioplastů.

Další obrovskou výhodou směsi od společnosti ReFork je, že se může používat ve starých továrnách na plastové výrobky běž větší modifikace strojů. Společnost ReFork tedy skvělou pozici na trhu. Největší konkurent její směsi (plast) bude brzy postaven mimo zákon a ReFork tak zůstane jako jediná alternativa pro výrobce plastových výrobků na jedno použití.

Společnost ReFork nemá zájem vytvářet vlastní produkty. Svou patentovanou směs bude dodávat aktuálním výrobcům, kteří již mají vytvořené sítě odběratelů. Prodej výrobků z bioplastů od ReForku tak nebude problém a výrobci již nyní vyjádřili zájem o spolupráci.

(článek pokračuje pod videem)

ReFork a tokenizace ekonomiky bioplastů

ReFork v současnosti tokenizuje velkou část svých aktiv, čímž následuje společnosti, jako jsou Tesla, Facebook či Whatsapp. Vytvořením vlastní kryptoměny plánuje podpořit svůj byznys a dát lidem možnost investovat do projektu, který má reálnou hodnotu. Utility token nazývaný EFK je pevně zanesený byznys modelu společnosti. (Co je to Utility token?) Tyto tokeny budou sloužit partnerům k nákupu materiálu Refork a konečným uživatelům k nákupu koncových produktů, čímž se zajistí reálná využitelnost a cirkulace EFK.

Projekt získal podporu investičního fondu, který zajišťuje strategický rozvoj projektu.

ReFork byl vybrán odbornou porotou z 270 projektů do národního finále prestižní soutěže E.ON Globe Awards v kategorii produkt.

Možnost zajímavé investice

V současné době probíhá regionální předprodej EFK Utility tokenů v České a Slovenské republice, kterého se můžete zúčastnit zde. V tomto předprodeji můžete tokeny získat za výrazně zvýhodněnou cenu.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte společnost ReFork pomocí tohoto formuláře:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Odkazy

Chcete vědět více o problému s plasty?

ReFork – Zbavme sa plastov raz a navždy! – Český utility token s reálnym produktom

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno