CEO Twitteru hacknutý – Xbox má výpadky – Novinky na Spotify a Facebooku

0
ceo-twitteru

Dnes vám přinášíme přehled novinek ze světa technologií. Proč se na účtu CEO Twitteru objevily antisemitské komentáře? Jakým problémům čelí Xbox? A jakou specialitku si pro nás připravili Spotify spolu s Facebookem? Čtěte více v našem článku!

Hackeři zaútočili na Jacka Dorseyho – CEO Twitteru

Účet CEO Twitteru byl hacknutý v pátek odpoledne skupinou, která se nazývá „Chuckle Squad“. Hackeři na účtu šířili rasistické nadávky, antisemitské příspěvky, a dokonce i zprávy popírající holokaust. Některé příspěvky na účtu Jacka Dorseyho vydržely až 10 minut, ale okamžitě po zjištění hacku začaly být odstraňovány. Dnes už po nich není ani stopy, šéf Twitteru si může vydechnout.

Po 1,5 hodině od hacknutí Twitter uvedl, že má situaci pod kontrolou:

„Účet je nyní zajištěn a nic nenasvědčuje tomu, že by systémy Twitteru byly ohroženy.“

Podle analýzy Twitteru se hackeři dostali do účtu prostřednictvím mobilního operátora a telefonního čísla spojeného s účtem. Vše nasvědčuje tomu, že hackeři příspěvky na Twitteru uveřejnili pomocí textových zpráv.

CEO Twitteru nebyl hacknutý poprvé

Šéf Twitteru byl poprvé hacknutý již v roce 2016, a to skupinou OurMine. Tehdy hackeři na Dorseyho účtu zveřejnili link na vlastní web s odkazem „testujeme vaši bezpečnost“. V klubu zahanbených tehdy ale Dorsey nezůstal sám – OurMine se podařilo hacknout i CEO Facebooku Marka Zuckerberga a CEO Googlu Sundar píchala.

Xbox má problémy s výpadky

Xbox Live opět nefungoval. Stalo se tak hned dvakrát během několika dní. Poslední výpadek trval dvě hodiny a zdá se, že nyní již funguje všechno tak, jak má. Věříme, že klidný chod Xboxu vydrží!

Výpadek ovlivnil zejména přihlašování se do účtů a jejich vytváření. Mnohé populární online hry vyžadují přihlášení, a tak hráči namísto řádné dávky vzrušení z virtuální reality zažili dost nudnou černou obrazovku. Inu, aspoň jsme si mohli představit, jak se asi cítili naši předkové, kteří trávili večery v tmavé jeskyni, protože počítače ještě neexistovaly. Černá díra.

Spotify a Facebook Stories jsou nyní propojeny

Tadááá! Pokud máte rádi Facebook Stories (příběhy na Facebooku) a rádi byste je využívali i na šíření svého hudebního vkusu, Spotify vás potěší! Spotify zavedl funkci, která umožňuje sdílet hudbu pomocí Facebook Stories přímo v aplikaci Spotify. V aplikaci klikněte na tlačítko “share” a vyberte vámi preferovanou platformu – v tomto případě Facebook a jeho příběhy. Vzhůru do hudebních mluvení!

Co číst dál?

Hackeri opäť zneužili populárny messenger na špionážne útoky

Zdroje:
Twitter – theverge.com
Xbox – theverge.com
Spotify a Facebook – theverge.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno