ZPRÁVY – Téměř polovina hashratu BTC pochází z jednoho místa – Celo, projekt lepší než Facebook Libra

0
ZPRÁVY - Téměř polovina hashratu BTC pochází z jednoho místa - Celo, projekt lepší než Facebook Libra

Nová mapa těžby BTC, kterou vytvořila University of Cambridge, ukazuje, že Čína představuje 65 % světové hash síly. Přibližně polovina výkonu, který je vyprodukovaný v této zemi, pochází z jednoho místa.

Na našem YouTube kanálu BitLink vyšel LIVE Trading. Mrkněte na něj, a pokud jste tak ještě neučinili, přihlaste se na odběr našich videí.

(Článek pokračuje pod videem)

Téměř polovina hashratu BTC pochází z jednoho místa

Nová mapa těžby BTC, kterou vytvořila University of Cambridge, ukazuje, že Čína představuje 65 % světové hash síly. Přibližně polovina výkonu, který je vyprodukovaný v této zemi, pochází z jednoho místa. Autonomní region Sin-ťiang aktivně produkuje výkon v objemu přibližně 37 % celosvětové síly.

Bitcoinová důlní mapa, která byla nedávno uvedena na trh, poskytuje údaje o průměrné hodnotě hash síly. Aktualizuje se každý měsíc. Současné statistiky pokrývají období od září 2019 do dubna 2020. Mapa je založena na geo-lokalizačních údajích nebo IP adresách horníků připojených k BTC těžebním poolem BTC.com, Poolin a Via BTC. Tyto mining pooly představují přibližně 37 % z celkového výkonu sítě.

K halvingu jsme pro čtenáře připravili speciální soutěž o ceny v hodnotě 130 EUR. Podmínky jsou jednoduché. Více info zde: SOUTĚŽ – Přinášíme halvingovou soutěž o ceny v hodnotě 130 EUR!

Celo, projekt lepší než Facebook Libra

Celo, konkurenční projekt pro kryptoměnu Libra, přidal do své aliance další nové členy, čímž se celkový počet podporujících organizací zvýšil na 75. Někteří členové Celo jsou také příznivci projektu Libra. Například Coinbase Ventures, Anchorage a Andreessen Horowitz.

Nadace Celo oznámila v úterý 50% nárůst počtu svých členů. Nadace vysvětlila, že „rozsah členství zůstává zaměřený na případy použití, na podporu poslání finančního začlenění a prosperity”. Vedoucí aliance Celo pro prosperitu Chuck Kimble uvedl:

„Jsme rádi, že se aliance od našeho počátečního oznámení v březnu rozrostla o 50 %. Organizace se zavázaly vytvářet prosperitu, zejména v Africe a Latinské Americe.”

Možná tě bude zajímat: Vysoká škola tradingu – Produkt, který tě naučí úspěšně obchodovat na burze

Warren Buffett vykresluje temnou budoucnost

Jestliže více sledujete dění kolem finančních trhů, jistě vám neuniklo, že Warren Buffett se občas k současné situaci na trzích vyjádří. To v poslední době dělá spíše víc než občas a včera například oznámil své pochybnosti nad tím, že by se trhy měly jen tak snadno vzpamatovat. Na druhé straně je třeba říci, že tento člověk nevydělal takové peníze samaritánstvím a svými veřejnými komentáři sleduje pouze svůj vlastní zájem. Veřejnost mu totiž naslouchá a mnoho lidí jeho slovům bez kritiky věří. Tím nechci říct, že co řekne, je lež. Osobně s ním v tomto konkrétním prohlášení souhlasím, ale nevěřím, že to dělá proto, aby nás zachránil.

Více o názorech Warrena Buffetta si můžete přečíst zde.

Bitcoin má šanci na Golden Cross po halvingu!

Golden Cross je formace na grafu, kterou většina traderů považuje za extrémně bullish. Označuje konec downtrendu a indikuje, že nastane období růstu. Halving se blíží a Bitcoin má náběh na zformování zlatého kříže. Pokud si udrží současnou hodnotu (9000 $), uvidíme ho na grafu už za dva týdny, možná i dříve.

Celý článek najdete na tomto odkazu.

Máte zájem o nezávislé zpravodajství? Sledujte nás na facebooku a přihlaste se k odběru notifikací. Nenechte si ujít novinky ze světa a kryptoměn!

Co číst dál?

Nečekejte na Ethereum 2.0 – Škálování a transakce ZDARMA jsou již realitou!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno