Bitcoin má šanci na Golden Cross po halvingu! Chystá se další bullrun?

0
Bitcoin má šanci na Golden Cross po halvingu! Chystá se další bullrun?

Golden Cross je formace na grafu, kterou většina traderů považuje za extrémně bullish. Označuje konec downtrendu a indikuje, že nastane období růstu. Halving se blíží a Bitcoin má náběh na zformování zlatého kříže. Pokud si udrží současnou hodnotu (9000 $), uvidíme ho na grafu už za dva týdny, možná i dříve.

Samotný Golden Cross však nic nezmůže. Aby reálně nastalo otočení dlouhodobého trendu, musejí pro Bitcoin hrát i další fundamenty. Naštěstí se nacházíme těsně před halvingem. Přijde už za několik dní! Přesný odpočet najdete na této stránce.

Chcete vědět více o halvingu, co to je, proč se děje a jak na něm vydělat? Připravili jsme pro vás podrobný článek, kde vás provedeme všem důležitým o této důležité události.

>>> Co je to Bitcoin Halving? <<<

Jak vzniká Golden Cross a proč je nyní důležitý?

1D BTC / USD - Bitstamp Golden Cross
1D BTC / USD – Bitstamp Golden Cross

Golden Cross jsme už mohli pozorovat na nejnižších timeframech. Čím výš jdeme, tím má větší váhu. Nastává tehdy, když 50denní pohyblivý průměr (MA indikátor) protne ten 200denní. To znamená, že během posledních 50 dní byl Bitcoin v průměru na vyšších hodnotách než za posledních 200 dní.

Zjistěte o MA více – Vše o indikátoru Moving Average

Golden Cross potřetí za rok – máme ho brát vážně?

Jak můžete vidět na grafu, Golden Cross jsme za posledních osm měsíců viděli hned dvakrát. Jednou na konci října po obrovské pumpě. Bitcoin tehdy během dvou dnů nabral zisk 33 %. Byla to ovšem manipulace a Golden Cross neměl větší vliv na další vývoj trhu.

Podruhé nastal na konci února těsně před památným dumpem Bitcoinu na 3700 $. Golden Cross by tehdy možná i zafungoval jako bullish signál pro trh, ale zabránila mu v tom panika kolem pandemie koronaviru. V té době letělo dolů všechno. I zlato a akciové indexy.

Evropská unie má kvůli koroně obrovský problém! Záchranu potřebují hned tři členské státy eurozóny. Německo má však se současným plánem záchrany velké problémy a odmítá se toho zúčastnit. Němci kašlou na Evropu? Odmítli návrh záchrany Itálie, Španělska a Francie od ECB

Tentokrát to může být jinak!

Nyní ale ve prospěch Bitcoinu hraje další silný fundament – skokový pokles inflace o 50 % (halving). Na trhu se tak rázem začnou objevovat peníze, které dříve sežrala těžba. Během halvingu se také o Bitcoin zajímá podstatně více lidí, kteří mají chuť nakupovat.

Golden Cross na grafu tedy o nákupu přesvědčí mnohem více investorů. Zatím je však příliš brzy na další spekulace. Počkejme si a uvidíme, jestli se opravdu na grafu vytvoří tato bullish formace.

Na weekly grafu stále extrémně bullish

Možná vás napadá, jak to vypadá na týdenním grafu. Bitcoin je tak stále extrémně bullish. MA200 se ani nepřibližuje k MA50 a momentálně se nachází kolem 6000 $. Pouze dlouhodobý propad Bitcoinu pod tuto úroveň by mohl vykreslit takzvaný death-cross, což je v podstatě opak zlatého kříže.

Jak je na tom Bitcoin z hlediska technické analýzy? Včera nám vytvořil dvojitý vrchol! Zhlédněte náš nejnovější LIVE Trading a dozvíte se více:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno