Nečekejte na Ethereum 2.0 – Škálování a transakce ZDARMA jsou již realitou!

0
Nečekejte na Ethereum 2.0 - Škálování a transakce ZDARMA jsou již realitou!

Dlouho očekávané Ethereum 2.0 je stále několik měsíců daleko. To ale neznamená, že v současné podobě je tato kryptoměna nepoužitelná! Popularita Etherea v roce 2020 roste. Od ledna se počet aktivních peněženek zdvojnásobil a dosáhl půl milionu. Tvůrce DeFi projektu Synthetix se nedávno rozpovídal o současném stavu sítě a jeho vizi do budoucna. Překvapil prohlášením, že i bez nového PoS blockchainu má Ethereum obrovský potenciál, dokáže se škálovat a zvládne tisíce transakcí za sekundu.

Škálovatelnost = schopnost zvýšit rychlost blockchainu zvýšením jeho výkonu.

Pokud vás zajímá téma škálování Etherea, doporučujeme přečíst si náš detailní článek – Vše, co byste měli vědět o Ethereu a škálování: Sharding, Casper a Plasma

Možné je to díky poslednímu hard-forku s názvem Istanbul. Ten umožňuje vytvoření škálovatelné druhé vrstvy napojené na ETH blockchain. Udrží si tak všechny výhody Etherea, jako jsou bezpečnost či decentralizace, ale zároveň mohou pracovat rychleji a podle potřeby zvyšovat nebo snižovat objem transakcí za sekundu.

Optimism 2nd layer – rychlost Etherea 2.0 již dnes

Jedním z důvodů, proč tak často píšeme o DeFi ekosystému na Ethereu, je, že na něm vzniklo množství kvalitních projektů. Každý už zná známý MakerDAO. Na druhém místě v kapitalizaci DeFi projektů je však Synthetix. Jde o protokol, který v posledních měsících zaznamenal obrovský posun vpřed.

Pomohlo hlavně partnerství s výzkumným týmem Optimism, který vyvíjí škálovatelnou druhou vrstvu založenou na jejich Optimistic Virtual Machine (OVM). To umožňuje DeFi finančním platformám fungovat na podobných rychlostech, jaké mají centralizované real-time transakční systémy (VISA, MasterCard, PayPal apod.).

Využití OVM dnes umožňuje 37,5násobné snížení latence Oráklu a 75násobně zvýšení rychlosti transakcí. Mimo jiné se také výrazně snížila cena za poslání transakce. Ještě před několika měsíci něco takového vůbec nebylo možné! Zakladatel projektu Synthetix Kain Warwick o tom ale hovořil už v lednu tohoto roku.

„I kdyby Ethereum 2.0 nikdy nevešlo do produkce, současná platforma má stále obrovský potenciál. Od scaling řešení výzkumného týmu Optimism si slibuji tisíce transakcí za sekundu.”

Ethereum v tomto roce v krásném uptrendu – Je čas na globální adopci?

Posílejte Ethereum ZDARMA přes Biconomy

Včera byl spuštěn Biconomy mainnet, který je přizpůsoben pro posílání transakcí ZDARMA přes různé DApp protokoly. Tato technologie také zjednodušuje práci vývojářům, kterým usnadňuje například nabírání nových uživatelů.

Biconomy totiž zjednodušuje interakci uživatele s Ethereem. Odstraňuje nutnost řešit adresy či smart kontrakty a systém je přístupný po zadání správného jména a hesla. Biconomy je jedním z nejzajímavějších 2nd layer řešení současnosti.

Tato platforma má již nyní mnoho zajímavých partnerů. Patří mezi ně Matic Network, Torus, Daostack, Sapien Network, Dapp Pocket, Zefi, Alathea, Frontier Wallet, Fortmatic a Idle Finance.

Vyplatí se tedy nyní nakupovat Ethereum? Nuže, mnoho věcí jde ve prospěch toho projektu a je to vidět. Ethereum od nového roku nabírá procenta nejen vůči dolaru, ale i vůči Bitcoinu a je v jasném uptrendu. Momentálně se dokonce drží i nad dlouhodobou rezistencí na hladině 200 $.

V tomto článku najdete 5 důvodů, proč koupit Ethereum:

Vyplatí se koupit Ethereum? 5 důvodů, proč ještě bude růst

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno