Vyplatí se koupit Ethereum? 5 důvodů, proč ještě bude růst

0
ETH MOON

Ethereum je již více než tři roky nejsilnějším altcoinem. Zcela změnilo tvář krypto světa a částečně má na svědomí také hype z roku 2017. Ethereum umožnilo vznik decentralizovaných aplikací, jako například stablecoin DAI a má ambici stát se světovým počítačem – decentralizovaným cloudem, který bude větší než Amazon, Azure a Google Disk dohromady.

Obsah

  • Neobvykle vysoké volume
  • Nízká cena, oproti ATH
  • Ethereum 2.0 přichází na scénu
  • Úspěchy DeFi ekosystému
  • Ethereum Trust Alliance
  • Jak kouipit Ethereum?

Jak je na tom Ethereum v roce 2020? Nuže, velmi dobře. Vlastně víc než dobře. Od silvestra se jeho cena dostala ze 120 $ až na 285 $, a i když to teď vypadá tak, že přichází větší korekce, z dlouhodobého hlediska Ethereum patří mezi kryptoměny s největším růstovým potenciálem. Zde jsou tři důvody, proč ten pravý Ethereum bull run teprve přijde!

1D ETH/USD - Coinbase Pro Ilustračný graf
1D ETH/USD – Coinbase Pro Ilustračný graf

Mohlo by vás zajímat: TOP5 fundamentů, které způsobí Ethereum MOON – Může za to úspěch DeFi?

1) Neobvykle vysoké volume

Objemy na trhu s ETH od začátku roku pořádně vyrostly. Přesné cifry sice nemáme, protože každý zdroj ukazuje jiné číslo a i tak většina burz volume často “upravuje”, ale na burzách jako Bitfinex, Coinbase Pro nebo Binance jde jednoznačně nahoru. A i když nesouhlasíme s tvrzením, že je 4x vyšší než na konci minulého roku (jak se píše v tweetu níže), je evidentní, že někdo nakupuje pořádné množství Etherea.

1D ETH/USD - Coinbase Pro
1D ETH/USD – Coinbase Pro

Druhý největší coin se probouzí, o tom není pochyb. Navíc, pokud se podíváme trochu do minulosti, v květnu 2019, dva měsíce před dosažením vrcholu, Ethereum zaznamenalo podobné zvýšení volume. Následovala měsíční korekce a… Víte, kam tím míříme, ne?

Mimochodem, burza Coinbase Pro nedávno spustila obchodování na páku. Zde najdete návod, jak si tuto funkci aktivovat a jak ji používat.

2) Oproti ATH nízká cena

Ethereum v lednu 2019 dosáhlo hodnotu neskutečných 1400 $. Od té doby se už sice za takové peníze neobchodovalo, ale samotná mince mezitím udělala značný pokrok (jak uvidíte níže). Ethereum se momentálně obchoduje za 255 $, což je oproti historickému maximu absolutně nic.

Nákup za jakoukoliv cenu tedy z dlouhodobého hlediska bude výhodný. Brzy by totiž mohl přijít podstatně větší hype, než byl ten z roku 2017. Tentokrát však bude poháněn reálnými DeFi projekty a vyřešením problémů se škálovatelností a energetickou náročností této sítě. Ethereum tak konečně začne být použitelné v reálném životě a to by jeho hodnotu mělo vystřelit vysoko nad ATH. I když je možné, že z velké části půjde pouze o bubliny.

Dosáhne Ethereum v roce 2020 na své ATH? Třeba být skeptický. Je však docela reálné, že se dostane alespoň na 600 $, což byla cena, na níž vydrželo od prosince 2017 do května 2018 – tedy téměř půl roku.


Disclaimer / Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Obchodování s kryptoměnami je vysoce rizikové a pokud nevíte, co děláte, snadno se dostanete do ztráty. Za případné ztráty vzniklé obchodováním Etherea a jiných kryptoměn neneseme žádnou odpovědnost. Tento článek slouží výhradně k popularizaci kryptoměn.


3) Ethereum 2.0 přichází na scénu

V předchozím bodě jsme zmínili současné problémy se škálovatelností a energetickou náročností ETH sítě. Ty budou již brzy z velké části vyřešeny velkou aktualizací, která zcela změní způsob, jaký tato kryptoměna funguje. Ethereum Foundation (společnost, která zastřešuje vývoj Etherea) na této aktualizaci pracovala v podstatě od samého začátku.

Jde o technologický pokrok, který pravděpodobně ve světě kryptoměn nebude mít obdoby. Z hračky pro geeky, kterou je Ethereum v současnosti, se stane reálně využitelný celosvětový decentralizovaný počítač. Co to znamená? Sledujte nás na facebooku, čtěte naše články a postupně na to přijdete.

Kontinuální upgrady sítě a nejnovější vývoj Ethereum 2.0

Ethereum blockchain se za poslední dva roky dočkal několika důležitých vylepšení, které umožnily lepší škálovatelnost. To největší přijde snad už tento rok.

Ethereum 2.0 je upgrade sítě, který nám vývojáři slibují už od dob ICO. Ethereum 2.0 testnet s plně funkčním stakingem (nový, efektivnější způsob těžby) funguje krásně a bylo na něm vytvořeno více než 22 000 validátorských uzlů. Umožňuje výrazné zvýšení rychlosti a efektivity celého blockchainu

Psali jsme: Nový Ethereum 2.0 testnet má úspěch! – přitáhl už 22 000 validátorů

O tom, že přípravy na spuštění ETH 2.0 finišují, svědčí i formální validace Depozit smart kontraktu, která v budoucnu umožní výměnu ETH 1.0 tokenů za novou 2.0 variantu.

Souvisí s tématem: Ethereum 2.0 o kus blíže – Depozit smart kontrakt je formálně verifikovaný

4) Úspěchy DeFi ekosystému

DeFi (Decentralizované Finance) jdou v roce 2020 nahoru. Od ledna se jejich kapitalizace téměř zdvojnásobila a včera dokonce překonala jednu miliardu dolarů. Mnoho lidí samozřejmě spekuluje, že právě to je důvodem růstu ceny Etherea z posledních dní.

DeFi ekosystém má na cenu Etherea velký vliv. Jde totiž o aplikace, které již mají reálné využití. Ať už jde o decentralizovaný stablecoin Dai od MakerDAO, Synthetix, Compound nebo další velké projekty, ve kterých jsou uzamčeny stamiliony dolarů.

Kapitalizáciu Ethereum DeFi ekosystému nájdete na stránke defipulse.com.

Chcete vědět o DeFi víc? Vysvětlení o co přesně jde, naleznete v tomto článku.

5) Ethereum Trust Alliance

Úspěch Etherea je úzce provázán s úspěchem projektů, které fungují na této platformě (např. již zmiňované DeFi, ale i gaming …). Různé nekvalitní coiny během ICO hypu v roce 2017 (a hlavně po něm) Ethereum pořádně potopily. Aby se už podobná situace nemohla opakovat, je třeba vytvořit kvalitní systém ratingů.

Nově vytvořená Ethereum Trust Alliance – ETA si klade za cíl vytvořit kvalitní ratingy pro všechny projekty Ethereum ekosystému. V blízké budoucnosti tak už nikdo nebude muset naslepo investovat. Kvalitu projektu si bude moci díky ETA jednoduše ověřit.

Více o Ethereum Trust Allianci naleznete v tomto článku.

Jak koupit Ethereum?

Ethereum můžete nakoupit různými způsoby, ale my doporučujeme využít služeb Americké společnosti Coinbase. Ta již od roku 2015 celosvětově zprostředkovává nákup a prodej této kryptoměny za velmi nízké poplatky.

Navíc nově registrovaným uživatelům za první nákup dává bonus 10 $ a další desítky dolarů (v různých kryptoměnách) můžete získat za sledování videí v Coinbase vzdělávací akademii.


Mini kurz, který vás provede založením účtu a používáním Coinbase a návody na získání všech bonusů najdete zde:

Coinbase

A pokud už účet na Coinbase máte, klikněte zde:

Pro

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno