NÁVOD – Margin trading na Coinbase Pro – Co to je a jak to používat?

0
NÁVOD - Margin trading na Coinbase Pro - Co to je a jak to používat?

Druhá největší kryptoburza Coinbase Pro právě představila dlouho očekávanou funkci – margin trading. Po novém si tak můžete půjčit peníze (dolary, USDC nebo BTC) a obchodovat s pákou 1:3. To znamená, že za každý zobchodovaný Bitcoin budete mít trojnásobný zisk, ale i trojnásobnou ztrátu.


Americká kryptoburza Coinbase dlouhodobě poskytuje kvalitní služby svým zákazníkům. Můžete přes ni nakupovat a prodávat Bitcoin, Ethereum, XRP a spoustu dalších altcoinů a nikdy neměla problém s hackery. Coinbase navíc nabízí účty v korunách nebo eurech a nebudete mít problém se vkladem nebo výběrem peněz z této burzy.

Po vytvoření účtu na Coinbase a nákupu kryptoměn alespoň za 100 $ získáte BONUS 10 $. Zde najdete návod na založení a používání Coinbase.


Jak aktivovat margin trading na Coinbase Pro?

Pokud již máte účet na Coinbase Pro, stačí se přihlásit a burza vás hned upozorní na tuto možnost. Případně stačí zajít do menu, kde najdete kolonku MARGIN.

Coinbase Pro Margin 1

Zařaďte se do fronty

Následně klikněte na tlačítko a dostanete se tak do fronty. Nějakou dobu si budete muset počkat, než společnost Coinbase ohodnotí váš profil a podle toho vám nabídne půjčku. Nejde ale o klasickou půjčku z banky. Tyto peníze budete moci používat pouze při obchodování na páku. Např. při páce 1:3 stačí poskytnout jeden Bitcoin jako kolaterál a následně můžete obchodovat, jako byste měli na účtu tři Bitcoiny. Vaše zisky a ztráty tedy budou trojnásobné.

Dobu čekání si můžete zkrátit tím, že budete pravidelně obchodovat a vaše peníze necháte na Coinbase Pro (nebudete vaše coiny neustále posílat na vaši soukromou a bezpečnou peněženku – to není zrovna nejlepší nápad).

čekací listina coinbase pro margin 2

Až Coinbase zanalyzuje váš účet, nabídne vám peníze, které můžete využít při obchodování. Získáte tak určitou kupní sílu (buying power) navíc.

Za tyto peníze můžete nakupovat a prodávat kryptoměny. Výše vašeho marginu je přímo úměrná kolaterálu, který máte na Coinbase Pro účtu. Kolaterál je určitá jistota pro Coinbase, aby se nestalo, že budete špatně obchodovat, proděláte jejich peníze a potom jim je nenahradíte. V současnosti můžete na Coinbase Pro jako kolaterál použít pouze USD, USDC a BTC.

Margin Score

Pokud se rozhodnete využít margin, který vám nabídne Coinbase Pro, dávejte si pozor na vaše Margin Score. Jde v podstatě o poměr vašeho kolaterálu k zapůjčeným dolarům. Pokud si půjčíte více dolarů nebo hodnota vašeho kolaterálu klesne, klesne i margin score. Pokud na burzu pošlete další kolaterál nebo vrátíte nějaké půjčené dolary, margin score stoupne.

coinbase skóre marže pro obchodování na marži 4Likvidace

Pokud se „přepákujete” a cena vašeho portfolia prudce klesne, je dost možné, že skončíte bez peněz. Jak je to možné? Řekněme, že máte na burze 1 BTC. Coinbase Pro vám poskytne margin, za který nakoupíte další dva Bitcoiny. Na trhu nastane velký propad a Bitcoin klesne o 33 %. No a právě jste prodělali celý váš Bitcoin. Coinbase bude chtít zpět své peníze (samozřejmě plnou dolarovou hodnotu) a vezme vám všechno.

Sledujte tedy vaše margin score, abyste předešli likvidaci! Pokud se dostane na příliš nízkou úroveň, raději uzavřete některé pozice, nebo na burzu pošlete více peněz.

A na závěr jedna rada nad zlato. Pokud jste úplně nerozuměli všemu v tomto článku, DRŽTE SE OD MARGIN TRADINGU DÁL! Obchodování s kryptoměnami je vysoce riziková záležitost. A pokud přitom ještě používáte páku, platí to dvojnásob.

Nestačí vám velikost páky nebo výběr altcoinů na Coinbase Pro? Přejděte na Binance! Návod k používání burzy naleznete zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno