Akcie na novém maximu! Bohatí vydělávají a my to po krizi splatíme inflací

0
Akcie na novém maximu! Bohatí vydělávají a my to po krizi zaplatíme inflací

Navzdory probíhající ekonomické krizi a kolabujícím malým podnikům kvůli karanténě mají americké akcie za sebou skvělý týden. Jak je to možné? Probíhá jeden z největších přesunů hodnoty od obyčejných lidí k bohatým v historii. Bohatí bohatnou, chudí chudnou. Přečtěte si  druhý díl naší série.

Poslední týden na finančních trzích byl opravdu zajímavý. Nadále pokračoval růst akcií i zlata, to je zcela nový fenomén této krize. Zlato v pondělí dobylo nové letošní high 1765 $ a týden uzavřelo o něco níže na 1734 $. Americký index S&P 500 také vytvořil nové high, Dow Jones ovšem předvedl pouze double top.

Bitcoin na uzavření weekly svíce teprve čeká a před sebou má klíčový pohyb. Jak jsme již psali ve včerejší analýze, aby zůstal v bullish trendu, musí už v nejbližších týdnech dobýt pásmo 10 000 – 10 700 $. Pokud se tak nestane, je dost možné, že do roku 2022 žádné nové ATH nebude.

Sledujte CoinMagazín na facebooku a nenechte si ujít naše zpravodajství.

Americké akciové indexy jsou ve skvělé kondici

Pro někoho je to možná zvláštní, ale americké akcie indexy jsou na tom v této krizi dobře. Od prvního dumpu, který jsme mohli sledovat na začátku března, se nic hrozného nestalo a postupně pokračují v růstu. Panika kolem koronaviru, zdá se, nevyvolala žádnou recesi. Alespoň na papíře. Číselka, ve kterých má zainvestováno bohatá vrstva a banky, prostě musejí růst, ať se děje cokoliv…

Fed si na to v březnu vytiskl nových 6 200 miliard, takže bychom se neměli divit, že to jde nahoru. Finanční injekce fungují velmi dobře a akcie Amazonu například ve čtvrtek oslavily nové historické maximum (2525 $).

Investoři nakupují vzácné kovy, zlato na novém maximu!

Co je ale trochu neintuitivní je fakt, že roste i cena bezpečných přístavů pro investory. Zlato se už dávno vzpamatovalo z březnové paniky na finančních trzích a letí nahoru. Mnoho investorů očekává, že v tomto roce dosáhne nového historického maxima.

Další populární vzácný kov stříbro bylo březnovou panikou zasaženo podstatně více, ale během této krize dělá lepší procenta než zlato. Zdá se, že stále mnoho investorů nevěří růstu akciových indexů.

Jak funguje náš finanční systém? Všechno to začalo v roce 1971, kdy Američané jako poslední zrušili zlatý standard. Co se stalo potom? Vzpomínáme na 1971 – Rok, kdy peníze ztratily hodnotu – Začátek korupce a nekonečné inflace

Bitcoin na rozcestí – Stane se z něj bezpečný přístav?

Bitcoin je v této zvláštní krizi taková divoká karta. Má obrovský růstový potenciál, protože jeho kapitalizace je v porovnání s ostatními vzácnými kovy minimální, ale zároveň je vnímán jako extrémně riziková investice. Je tedy náchylný na propady, což jsme mohli vidět i v březnu, když jeho cena na chvíli otestovala 3700 $.

Akcie na novém maximu! Bohatí vydělávají a my to po krizi zaplatíme inflací

Bitcoin – Bitstamp

Velmi rychle se však vrátil zpět a momentálně už, podobně jako stříbro, pomalu číhá na nové letošní high. Aby se tam ovšem dostal, musí překonat hned několik extrémně silných rezistencí a dlouhodobý downtrend, který ho omezuje v růstu.

Můžeme zhodnotit, že potenciál na to rozhodně má. Do Bitcoinu se nikdy, ani v roce 2017, kdy dosáhl 20 000 $, neinvestovalo tolik jako dnes. Tentokrát však nenakupují pouze obyčejní lidé, ale i instituce, miliardáři a Wall Street. A oni umějí nakupovat tak, aby cena příliš nerostla. Zatím…

Pokud tedy máte zálusk na Bitcoin či jinou kryptoměnu, doporučujeme pozorně sledovat kryptoměnové trhy a sledovat náš web. Budeme vás informovat o nejnovějším vývoji nejen na krypto trzích. A rozhodně doporučujeme si přečíst naši nejnovější analýzu – Bitcoin brzy MUSÍ dobýt tuto hladinu, jinak máme problém!

Závěr

Bohatí na krizi vydělávají, chudí opět chudnou. Je to svinstvo, ale berme to jako příležitost. Finanční systém, který nám vládne, je na pokraji krachu. Nikdy v historii se totiž (dlouhodobě) netisklo tolik dolarů jako dnes. A Fed v tom plánuje pokračovat! Viz jeho výrok – Máme nekonečné množství peněz!

Pokud chcete vědět, jak funguje mechanismus, který zajišťuje přesun hodnoty od chudých k bohatým, přečtěte si první díl našeho nového seriálu – Takto bohatí vydělávají na krizi – Okrádají nás, protože nerozumíme systému

A jak to vypadá v praxi? To se dočtete v druhé části:

Skvelý týždeň pre akcie! Sledujte s nami okrádanie celého sveta v priamom prenose

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno