Ethereum ve skvělé kondici – Takový zisk udělalo od začátku roku

0
Nečekejte na Ethereum 2.0 - Škálování a transakce ZDARMA jsou již realitou!

Rychle nahoru, rychle dolů. I tak by se daly charakterizovat pohyby Ethereum během celého letošního roku. Druhá největší kryptoměna zažívá skvělé časy. Tedy aspoň ve srovnání s Bitcoinem. Rok otevřelo na hladině 125 $ a v prvních dvou měsících vystoupilo až na 290 $. Panika kolem pandemie koronaviru ale předčasně přerušila rýsující se bullrun a zaznamenali jsme pokles až na 90 $.

To však bylo jen chvilkové zaváhání a Ethereum se rychle vrátilo zpět. Aktuálně se obchoduje za 182 $ (Coinbase Pro) a lokální high má ještě o něco vyšší – 192 $. Těmito výkony výrazně překonává Bitcoin a dokonce vykazuje známky otáčení trendu.

Ethereum od začátku roku udělalo docela slušný zisk – 47 %. To je docela slušné. Hlavně oproti Bitcoinu, který je momentálně v minusu.

Ethereum (ETH) stouplo za tři dny o 15 % – Tyto 2 faktory by ho mohly potlačit ještě výš!


Disclaimer: Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Obchodování s kryptoměnami je velice rizikové. A pokud nevíte, co děláte, snadno se dostanete do ztráty. Za případné ztráty vzniklé obchodováním Etherea a jiných kryptoměn neneseme žádnou odpovědnost. Tento článek slouží výhradně k popularizaci kryptoměn.


Ethereum vychází na výsluní

Za tyto výkony může Ethereum poděkovat silnému týmu vývojářů, který pracuje na modernizaci sítě a připravuje Ethereum na přechod do komerční sféry. Se současným výkonem blockchainu se Ethereum daleko nedostane. Technologie proof-of-work, se kterou přišel před jedenácti lety Bitcoin, je již zastaralá a neumožňuje tomuto coinu splnit požadavky, které na něj mají vývojáři decentralizovaných aplikací (dapps).

A právě decentralizované aplikace jsou budoucnost Etherea.

„Ethereum pro masové nasazení dapps stále nevhodné.”

Vývoj technologie Ethereum 2.0, která zcela nahradí stávající systém, spěje ke konci. Podle optimistů bude nasazena již tento rok, realisté hovoří o roku 2021. A dokonce i ti největší skeptici už přiznávají, že ETH 2.0 je v pokročilé fázi vývoje. Svědčí o tom například formální verifikace důležitého a velmi složitého depozit smart kontraktu: Ethereum 2.0 o kus blíže – Depozit smart kontrakt je formálně verifikován!

Máme tu už i fungující testnet, který v únoru sklidil velký úspěch. Proof-of-Stake se stává realitou. Report najdete zde: Nový Ethereum 2.0 testnet má úspěch! Přitáhl již 22 000 validátorů

Zdroj: defipulse.com
Zdroj: defipulse.com

Problémy v ekosystému

První skutečné využití Etherea se našlo, jak jinak, v oblasti FinTechu. Decentralizované stablecoiny, jako je Dai, se pomalu ale jistě dostávají na výsluní. A zajímavě vypadají i další dappky, které se souhrnně nazývají DeFi – Decentralized Finance.

DeFi – Hacky a selhání blockchainu

Kapitalizace tohoto odvětví v roce 2020 přesáhla miliardu dolarů. Během MEGA dumpu z 12. března byly ale zaznamenány problémy. Ethereum blockchain nebyl dostatečně rychlý a nedokázal zpracovat nával transakcí a spuštěných smart kontraktů. Ve výsledku tak zůstalo nekrytých více než 100 milionů Dai.

Nakonec DeFi ztratilo většinu peněz. Ty se nyní pomalu vracejí zpět. Z 530 milionů se vyšplhaly až na 800 milionů, ale pak přišel hack projektu Lendf.me. Neznámý hacker využil slabinu v systému a ukradl téměř 25 milionů dolarů. Daný projekt by to pravděpodobně zruinovalo, ale za pár dní se stal zázrak a hacker peníze vrátil.

(Článek pokračuje pod odkazem)

HOT – Hacker ukradl $25 milionů z DeFi projektu! Potom je vrátil

Po úspěšném dokončení Ethereum 2.0 samozřejmě řada problémů vymizí. Tento systém bude podstatně rychlejší a díky shardingu i škálovatelný. Namísto 30 transakcí za sekundu jich Ethereum bude zvládat desetitisíce. A to bez nutnosti obětovat decentralizaci a bezpečnost celého systému, jak je to u konkurence (Cardano, EOS, IOTA, TRON atd.).

Ethereu jsme se podrobně věnovali v našem pátečním streamu. Podívali jsme se na okolnosti, za kterých by mohlo překonat v kapitalizaci Bitcoin. Brzy to sice nebude, ale základy jsou položeny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno