Pomůže k adopci kryptoměn COVID-19?

0
Pomůže k adopci kryptoměn COVID-19?

Pandemie COVID-19 přiměla spoustu lidí hledat alternativní technologické a investiční možnosti. To prospívá kryptoměnám, o které se je v poslední době velký zájem. Pomůže tato krize k rychlejší adopci kryptoměn?

Bitcoin a Ethereum stále oblíbené

Probíhající krize COVID-19 přiměla lidi hledat alternativní řešení, aby se vyhnuli používání hotovosti. Například Bitcoin a Ethereum, které jsou stále populární, ale taková aktiva se pravděpodobně nikdy nestanou měnou, kterou byste používali každý den. Jsou však ve vývoji národní kryptoměny, které by měly tato digitální aktiva nahradit. Jak se jim bude dařit ale ukáže až čas. Vzhledem k tomu, že budou vytvořené státy, budou podléhat přísným regulacím. Je tedy jasné, že nebudou anonymní.

Mohlo by vás zajímat: EU hrozí Německu žalobou za to, že nechce protiústavně zachraňovat ostatní státy

Čína příkladem

Čína dnes vede globální iniciativu v oblasti blockchainu. Její digitální jüan je na spadnutí poté, co přešel do finálního testování. Hlavně namísto toho, aby se čínská vláda dále topila v bažině regulační nejistoty, uvědomila si výhody blockchainu a kryptoměn. Číňané neztráceli čas ani přes období koronaviru, který má obrovský dopad na společnost a ekonomiku.

Rozvoj tohoto projektu se nezastavil, ba naopak spíše zrychlil. Navázali spolupráci s velkými firmami McDonald’s a Starbucks. Ty patří mezi skupinu 19 restaurací, maloobchodů a zábavních společností, které se účastní zkoušky čínského digitálního jüanu. Je to poslední fáze před širším zavedením nové digitální měny. Zatímco digitální měna čínské centrální banky se zdá být jen pár kroků od uvedení na trh, zbytek světa dál řeší COVID-19 a jak se vyrovnat s krizí na finančních trzích.

Další země také projevily iniciativu

Několik centrálních bank oznámilo plány experimentovat s CBDC. Začátkem tohoto jara oficiálně zahájila francouzská centrální banka experimentální program pro digitální euro, kdy otestovala integraci CBDC do bankovního systému. Velmi podobný plán oznámila centrální banka Jižní Koreje o týden později a o dalších zemích se zatím jen vedou spekulace.

Co pomůže k adopci kryptoměn?

Rychlé a levné platby jsou nyní potřeba. Proto se spousta projektů pouští do řešení problému, což by mohlo přispět k rychlému přijetí digitálních aktiv. Například aplikace vyvinutá švýcarskou společností Aximetria. Ta umožňuje uživatelům provádět transakce v krypto a tradičních měnách společně v jedné aplikaci a zároveň vše za nulový poplatek. Klienti mohou aplikaci používat bez ohledu na státní občanství a místo pobytu.

Neustálý vývoj a aktualizace blockchainu taktéž pomohou k adopci. Vše bude rychlejší, protože DLT figuruje v mnoha oblastech. Od výroby potravin a oděvů až po komplexní mezinárodní logistiku. Hlavně bude potřeba co nejrychleji vše obnovit, protože COVID-19 zpustošil vše.

Co číst dál?

Jsou negativní úrokové sazby dobrý nápad? Zavede Fed tento experiment v USA?

Zdroj:
cointelegraph.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno