Twitter je na prodej! Kdo ho koupí?

0
Twitter je na prodej! Kdo ho koupí?

Sociální síť Twitter je na prodej. Kdo by jej mohl koupit? Bude to snad někdo z trojice Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, nebo dokonce Warren Buffett? Nebo se objeví někdo jiný, kdo by tohoto giganta koupil?

Twitter na prodej

Analytici považují Twitter za hlavní cíl pro koupi miliardářů, jako jsou Jeff Bezos, Mark Zuckerberg a dokonce i Warren Buffett. Populární síť, která dosáhla velkých zisků, se však pod vedením Jacka Dorseyho dostala pod tlak investorů. Jack Dorsey je velkým podporovatelem Bitcoinu, který jej vidí jako jedinou možnost, jak propojit celý svět.

I přes masivní nárůst uživatelské aktivity během pandemie koronaviru akcie Twitteru se stále obchodují výrazně pod hranici IPO. Kdo by jej tedy mohl případně koupit?

Jeff Bezos (Amazon)

Pokud někdo dokáže změnit Twitter na stroj na peníze, je to Jeff Bezos, nejbohatší muž světa a majitel internetového obchodu Amazon. Jeffovi chybí nějaká sociální síť. Přesto, že se miliardář v oblasti sociálních médií pokoušel prosadit, nedopadlo to moc dobře. Mám na mysli Amazon Spark, který se příliš neuchytil.

Pokud má někdo hotovost na reformu Twitteru, měl by to být právě Jeff Bezos. Nestává se často, že společnost, která má monopolní postavení v jednom odvětví, má příležitost koupit téměř monopol v jiném sektoru. A toto by si neměl nechat ujít. Bude mít však další velké konkurenty.

Mohlo by vás zajímat: Írán bojuje s vysokou inflací – Z bankovek vypustí 4 nuly

Mark Zuckerberg (Facebook)

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se již několikrát pokusil koupit Twitter. Je to prostě dokonalý scénář, který by korunoval mladého miliardáře jako pravého krále všech sociálních médií. Existuje ale důvod, proč se Zuckerbergovy pokusy v minulosti nepovedly. To ovšem neznamená, že by měnil své plány a propásl tak šanci na získání Twitteru. Obzvláště teď, kdy se akcie Facebooku stále drží blízko maxim, a to navzdory ekonomickým otřesům způsobených pandemií koronaviru. Přijmutí Twitteru do jejich rodiny produktů by mohlo mít významný dopad.

Warren Buffett (Berkshire Hathaway)

Twitter je ideálním kandidátem pro Oracle of Omaha. Buffett nedávno musel snést porážku kvůli svým neúspěšným investicím do leteckých společností a potřebuje, aby se jeho další investice vyplatila. Tak proč ne Twitter?

S majetkem ve výši 137 miliard dolarů má miliardář sklony k vlastnění monopolů. Twitter má všechny znaky monopolu. Úplně ovládá svůj koutek prostoru sociálních médií bez skutečných konkurentů. A co je na tom nejlepší? Jeho tržní strop je pouze 22 miliard dolarů.

Co číst dál?

Fed manipuluje? Akciové indexy rostou a USA hlásí největší růst nezaměstnanosti v historii!

Zdroj:
ccn.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno