Šéf Twitteru – Bitcoin je jediná šance na propojení světa

0
twitter-dorsey-stackingsats-hashtag

Jack Dorsey, CEO a spoluzakladatel sociální sítě Twitter, je již známým podporovatelem kryptoměn. Nejvíce se mu vždy líbil Bitcoin, o kterém se pravidelně vyjadřuje ve velmi pozitivním světle. Několikrát se také vyjádřil, že Bitcoin se může stát jedinou globální měnou na internetu. Nejnovější vyjádření, které poskytl během interview pro portál Quartz, však přineslo z jeho strany poměrně smělá slova.

Jack Dorsey si od Bitcoinu slibuje velké věci

Podle Jacka Dorseyho by měl být svět aktuálně ve výborné pozici. Tedy minimálně co se týče finančního sektoru a jeho budoucnosti. Věří totiž, že Bitcoin by mohl přinést jednotu celého světa. Jeho slova však zněla mnohem optimističtěji.

„Toto je naše šance na sjednocení každé komunity, každého státu po celém světě. Přinese to mnohem více inovací, avšak co je mnohem podstatnější, lidem opět navrátí moc do jejich vlastních rukou.“

Stejně věří v budoucnost kryptoměn i ve smyslu růstu ceny. Jack Dorsey si myslí, že zejména koncept „nedostatku“ (scarcity) bude moct Bitcoin stále růst. To však může zapříčinit, že lidé budou velmi podrobně přemýšlet, kdy své Bitcoiny utratí a kdy ne.

„Pokud byste si chtěli něco koupit za Bitcoin (s vědomím, že cena BTC může o týden porůst), tak 2x zvážíte, zda to skutečně potřebujete. A právě otázka Potřebuji to opravdu?‘ může přinést velmi zajímavý obrat ve společnosti.“

Zapřísahal se Dorsey, že přinese Bitcoin do celého světa?

Svět by měl podle Dorseyho aktuálně velmi potřebovat globální měnu (zejména pro internet samotný). Vnímá to dokonce přímo až jako nezbytnost. Nicméně aby o tom pouze nekecal, rozhodl se zakročit a řekl, že sám je připraven přispět k tomu, aby se právě z Bitcoinu stala globální měna.

„Věřím, že zejména soukromé organizace si budou pochvalovat měnu internetu. Právě pro tyto organizace by měla být měna bez státní příslušnosti ideální a měla by jim poskytovat velké množství benefitů. Nejenže bude velké množství lidí tuto měnu používat, ale také nebude pod patronací pouze jedné velké korporace, což bude pravděpodobně jeho největší výhodou.“

Závěr

Kryptoměnový svět nepochybně potřebuje více takových hrdinů, jakým je Jack Dorsey. Ten se na pravidelné bázi kryptoměn nejen zastává, ale také se je snaží dostat do popředí. Avšak vybírá si s rozumem. Sám se například vůči kryptoměně Facebooku vyjádřil velmi pohrdavě (jako CEO Twitteru to však má téměř jako povinnost) a takový stablecoin je podle něho absolutně v rozporu s tím, co měly kryptoměny přinést.

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Marek.

Co číst dál?

[KRÁTKA SPRÁVA] Binance Coin (BNB) klesol o 10% – Vieme, čo to spôsobilo!

Zdroj:
bitcoinist.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno