Fed manipuluje? Akciové indexy rostou a USA hlásí největší růst nezaměstnanosti v historii!

0
Fed manipuluje? Akciové indexy rostou a USA hlásí největší růst nezaměstnanosti v historii!

Je to vcelku bizarní, ale i přesto, že nová data za minulý měsíc ukázala nárůst nezaměstnanosti v USA na cca 22 milionů lidí (15% nezaměstnanost), americký akciový trh roste a roste. Já bych osobně očekával, že na takovou zprávu finanční trh ve Spojených státech negativně zareaguje, ale ono nic. No one cares. Upřímně tomu nerozumím, protože ta makrodata z celého světa jsou docela špatná.

Vůbec nechápu, kdo to vše nakupuje. Sice se na konci dubna ukázalo, že Fed stimuly razantně omezil, ale přijde mi, že to zase pokračuje. Bohužel nemám přístup k Bloomberg terminálu, takže si to nemám jak ověřit. Je to skutečně pouze má spekulace, že Federální rezervní banka nakupuje i akcie a tím drží trh nahoře. A pokud si někdo myslí, že to je nějaká konspirace, BoJ (Bank of Japan) tohle dělala už před lety a naše národní banka (ČNB) taky. Rusnok se tím sám chlubil. ECB ani nekomentuji, protože Mario Draghi zavedl těžce expanzivní politiku, aby Eurozónu (Eurozóna není EU) udržel nad vodou. A ta ženská, která ho nahradila, v tom akorát pokračuje.

Aktuální situace na indexu S&P 500 (futures)

analýza S&P 500

Jednotlivé indexy za včerejšek relativně dost posílily. Konkrétně Dow Jones o 2 %, S&P 500 o 1,7 % a Nasdaq o 1,6 %. To nám dokládá, že trhy skutečně na tuhle čerstvou zprávu prostě nezareagovaly tak, jak by se mohlo očekávat. Nasdaq dokonce tento týden udělal nové lokální high a S&P 500 má k tomu hodně blízko.

Ve své poslední analýze na indexy jsem uvažoval nad tím, že by se na trzích mohl vytvořit reverzní pattern head & shoulders, ale na Nasdaq je to pasé a na S&P 500 brzy pravděpodobně také. Je to škoda, protože by to dávalo smysl a mohli bychom z toho i vycházet. Teď nemáme zase nic a musíme si počkat, až nám graf něco nabídne.

Závěr

V současné situaci je opravdu těžké odhadovat, co bude tou informací, na kterou trhy silně negativně zareagují. Každý den vychází nová a nová makrodata, která nejsou zrovna uspokojující. Ale akcie i přesto rostou a rostou. Vůbec nechápu, jak je něco takového možné a kde se všechen ten kapitál bere. Respektive moji spekulaci znáte, ale bohužel si ji nemám jak ověřit. Ono se to nakonec sesypat musí, ale těžko říci kdy a za jakých okolností se to stane.

Mně osobně by ale zajímalo, jak moc doopravdy nakupují retailoví investoři. Nedává mi totiž moc smysl, aby za aktuálních okolností byl někdo takový gambler a cpal svoje peníze do akciového trhu.

Co číst dále?

ANALÝZA S&P 500 a NASDAQ – H&S pattern ukazuje, že akciové trhy půjdou ke dnu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno