Chcete se stát profesionálním obchodníkem? Tyto vlastnosti musíte mít! (část 3.)

0
öbchodnik

Tak a dnes zakončíme naši minisérii o tom, co má mít správný profesionální trader. Po dvou částech, ve kterých jsme si prohlédli různé vlastnosti a charakteristiky, které sdílejí ti nejlepší z nejlepších, se na to v dnešním článku podíváme trošku z jiného soudku. Dnes to nebude o vlastnostech, které musí mít profesionální tradeři. Jaké chyby profesionální tradeři nikdy nedopustí nebo co se snaží omezit?

1. Nesnaží se nonstop uzavírat obchody

Nikdy, nikdy a ještě jednou nikdy se nemůžete dopustit této chyby. Snažit se obchodovat stále, mít vždy otevřeno alespoň 10 obchodů a už když nějaký uzavřete, tak se ihned snažíte otevřít další. To profesionální trader nikdy neudělá.

Ten si na správný obchod počká, protože ví, že přijde. Nemusí kvůli tomu sedět u počítače 24/7, odstřihnout ze svého života svou rodinu nebo přátele. Samozřejmě že se najdou i tací, kteří obchodují co nejvíce, avšak to jsou již opravdu skuteční profesionálové. Dokud však mezi takové nepatříte, tak si určitě dávejte pozor na to, abyste měli počet svých obchodů pod kontrolou.

2. Neobchodují s obrovským množstvím peněz

RRR (Risk: Reward Ratio) je velmi podstatná věc pro každého obchodníka. Avšak i když jim vyjde skvělá analýza a skvělé RRR, nikdy neriskují extrémně velkou část svého portfolia. Vědí, že zejména ve světě kryptoměn ne vždy všechno vyjde tak, jak je plánováno. Proto se nesnaží žádný obchod nějak extrémně “propálit” a dát místo 5 – 10 % svého portfolia 50 nebo 60 % z celého portfolia.

Zajímají vás takové články o obchodování? Pokud ano, tak neváhejte sledovat náš portál trading11.com, kde se denně dozvíte množství informací nejen ze světa obchodování, ale rovněž budete mít možnost sledovat i různé analýzy od profesionálních traderů.

3. Nepracují pro velký korporát

A toto platí v kryptoměnovém světě téměř dvojnásobně. Každý z větších a známějších traderů na Slovensku nebo v Čechách pracuje hlavně pro sebe či svou společnost, kterou ať už zakládal nebo spoluzakládal.

Samozřejmě, že mohou být spojeni s některými společnostmi více a s jinými méně. Mohou pro ně dělat analýzy nebo signály. Pro většinu však platí, že profesionální tradeři pracují hlavně sami a nikdy proto nevstoupí do nějakého korporátu.

Závěr

A tímto článkem bychom skončili náš miniseriál o profesionálních obchodnících a o tom, v čem se odlišují od těch klasických. Rozdílů je samozřejmě více než dost a o některých jste si mohli přečíst i v tomto článku. Pokud se i vy chcete stát jednou profesionálem, měli byste se držet základních charakteristik, které jsme uvedli ve třech částech této minisérie.

Co číst dále?

Tak toto bude paráda – Elliott Waves úvod – Deník 7. týden

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

Zdroj:
dailyhodl.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno