Chcete správně investovat? Inspirujte se těmito 5 radami od Wall Street legend!

0
deník plán investování obchodování

Internet dnes chrlí radu za radou, jak efektivně investovat. Ale jak si máte z množství rozporuplných návodů vybrat ten správný? Někdy se vyplatí zastavit, ohlédnout a zahloubat se do myšlenek ekonomických legend. Prosím, zde vám představujeme pět rad od legendárních investorů.

1. Pokuste se investovat do hodnoty

John Neff je jedním z posledních legendárních manažerů podílových fondů. 31 let úspěšně řídil windsorský fond a dokázal navyšovat hodnotu svých investic. Jak se mu to podařilo? Neff se vyhýbal výstřelkům a zaměřil se na firmy a jejich reálnou hodnotu, přičemž se snažil kupovat akcie levnější ve srovnání s jejich skutečnou hodnotou.

Neffa je třeba si připomenout, protože investování do skutečné hodnoty dnes již není moc populární. Jednoho dne ale může být opět v módě.

„Když cítíte, že se můžete chlubit akciemi, zřejmě nastal čas je prodat.“

2. Odhalte potenciál růstu

Thomas Rowe Price a Philip Fisher jsou považováni za otce investování do rostoucích akcií. Jako jedni z prvních tvrdili, že prospekt růstu firmy je důležitější než její aktuálně vnímaná hodnota. Oba vymysleli různé způsoby, jak předpovědět růst společnosti v dlouhodobém horizontu. Pokud se chcete stát guru v odhadech, zkuste se začíst do jejich knih.

„Pro investora nejsou zásadně důležité ziskové marže z minulosti, ale ty z budoucnosti.“

3. Někdy se vyplatí investovat pasivně

Podle Johna Bogleho, vynálezce indexového fondu, udělá většina lidí dobře, pokud se nezaměří na růst ani na hodnotu, ale místo toho se stane pasivním investorem. Pokud chcete porazit trh a vytěžit z něj maximum, musíte znát užitečnou informaci, o které ostatní netuší. A tu většina z nás nezná. Proto se podle něj více vyplatí koupit diverzifikovaný koš akcií s nízkými náklady. Touto myšlenkou ovlivnil nesčetně mnoho lidí šetřících peníze na svou budoucnost či budoucnost svých dětí.

„Nehledejte jehlu v kupce sena, prostě si tu kopu sena kupte.“

4. Buďte skeptičtí!

Gerald Loeb byl obchodníkem a publicistou, který šel proti proudu a je považován za nejčastěji citovaného muže na Wall Street. Věřil, že pokud si příliš mnoho investorů myslí, že se nějaká událost stane, okamžitě se to odráží na trhu, a proto se nakonec nestane. V čem tedy spočívá jeho odkaz? Vždy investujte, ale buďte skeptičtí, protože nic nevydrží dlouho!

„Akce se nakupují na základě očekávání, ne faktů.“

5. Chcete investovat a nabídka zní fantasticky? Raději ji ignorujte!

Legenda Charlese Ponziho je věčně živá, avšak celkem nechvalně. Zajisté znáte Ponziho schéma, druh podvodné investorské operace, která je podle Ponziho pojmenována. Studovat podvodná schémata se vyplatí, nestanete se tak jejich obětí. Když dohoda zní příliš dobře na to, aby byla pravdivá, zřejmě pravdivá ani nebude. Ponzi nás učí, že risk je všudypřítomný a podvody také.

„Přišel jsem do této země s 2,5 dolary v hotovosti a s 1 milionem dolarů v naději a tyto naděje mě nikdy neopustily.“

Co číst dál?

Coinbase mení poplatky – Veľkí investori ušetria

Zdroj:
finance.yahoo.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno