Čína získá technologickou nezávislost od USA do 7 let – a pak USA převálcuje!

0
cina-usa-trade-war-2

Obchodní válka „Čína versus USA“ se může stát významným milníkem nového uspořádání světového pořádku – a to nejen v oblasti obchodu, ale i ve sféře technologií. Zdá se, že časy, kdy se celý svět otáčel za silnou Evropou a USA, se blíží ke konci. Dnes trumfy v rukávu skrývá Čína!

Čína vyhraje obchodní válku

David Roche, stratég z Independent Strategy, pro CNBC uvedl, že Čína vyhraje obchodní válku, ačkoli její konec je momentálně v nedohlednu. Roche dává obchodní válku do souvislosti s technologiemi. Podle něj se Číně v budoucnu podaří získat technologickou nezávislost od USA a toto bude znamenat klíčovou ránu pro USA.

„Čína už nikdy více nebude USA důvěřovat a do sedmi let dosáhne technologické nezávislosti,“ uvedl David Roche.

Čínské technické firmy se tradičně spoléhaly na americké dodavatele polovodičů, modemů a proudových motorů. Poslední vývoj v rámci obchodní války ale ale tuto spolupráci zpochybnil.

Huawei na černé listině USA a další příběhy

Už v květnu byl čínský gigant Huawei zapsaný na černou listinu USA kvůli obavám o národní bezpečnost. Ve zkratce to znamená, že společnost nemůže nakupovat americké čipy a software, pokud k tomu nedostane speciální povolení.

Důsledkem tohoto tahu bylo ukončení všech obchodních vazeb mezi Google a Huawei. Pro Huawei to značí zásadní problém, protože nemůže licencovat operační systém Android spolu se službami Google.

Získá Čína technologickou nezávislost?

Vzhledem k obchodní válce a tvrdým tahům ze strany USA nezbývá Číně nic jiného než podporovat domácí alternativy k produktům původně dováženým z USA nebo hledat možnosti spolupráce se spřátelenými zeměmi.

Vládní agentury Číny již učinily první průzkumy čínských technologických firem a jejich závislosti na amerických dodavatelích. Nemůžeme se divit, že aktuálně Čína investuje do vlastního čipového průmyslu. Vláda má v úmyslu vyrábět 40 % vlastních polovodičů do roku 2020 a až 70 % do roku 2025.

Jde o hodně – je to boj globálních mocností!

Podle Davida Roche v obchodní válce nejde jen o obchod:

„Jde o konflikt mezi rostoucí globální silou a klesající globální silou… Nejde jen o obchod. Je to o technologiích, je to o volném toku myšlenek, významně více a více je to o volném toku jednotlivců.“

Co číst dál?

Obchodná vojna sa stále zhoršuje – Blíži sa kríza alebo už začala?

Zdroj:
cnbc.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno