Důvody, proč půjde Bitcoin ještě níž – Fibonacci Retracement – Zkouška 5. týden

0
bitcoin-test-denik-mobil-fibonacci

Je středa – a to znamená co? Že nás čeká zkouška toho, co jsme se naučili v pondělí a v úterý. Protože v pondělí jsme měli pouze edukační článek o historii okolo osoby Leonarda Fibonacciho a jeho úžasné posloupnosti, tak dnešní zkouška bude zaměřena zejména na to, co jsme se naučili včera. A to byl indikátor Fibonacci Retracement. Ten má patřit mezi ty nejrozšířenější indikátory vůbec, a to kvůli tomu, jak přesně odráží psychologii na trhu.

BTC/USD

Prosba z vašich řad přišla pouze na tento měnový pár (který bych dělal tak či tak). Nicméně chápu, že předpovědi spojené s Bitcoinem jsou pravděpodobně aktuální ty nejzajímavější pro všechny. Aby byla provedena co nejlépe, tak jsem se dnes rozhodl podívat se pouze na tento jeden graf. No takže, jak to nyní vidím já jako úplný začátečník ohledně obchodování s Bitcoinem? Co mi naznačuje indikátor Fibonacci Retracement?

Podle Fibonacciho Retracement levelů má před sebou Bitcoin ještě docela spanilou jízdu (minimálně podle mého nezkušeného oka). Aktuálně by se měl totiž nacházet mezi dvěma levely. Supportem na hranici 50 % Fibonacci retracementu (co víme, že je velmi podstatný level) a rezistencí na hranici 38,2 %. Cena tak může oscilovat v rozmezí 8 900 dolarů (support na hladině 50 %) a 10 080 dolarů (rezistence na hladině 38,2 %). To nám však samozřejmě nestačí.

Avšak zejména kvůli rostoucím objemům prodeje (sell volumes) a viditelného krátkodobého downtrendu bych to aktuálně dříve viděl na otestování supportu než rezistence. Při tomto testu bychom se mohli pohybovat někde v okolí cen 8 700 až 9 120 dolarů (modrý obdélník). Cena se totiž v tomto cenovém rozpětí hýbe poměrně často. Navíc právě v této hladině je Bitcoin často velmi aktivní, na což opět upozorňují zejména částečně zvýšené objemy prodeje (sell volume).

Z mého úhlu pohledu jde zatím jen o velmi amatérský pohled na technickou analýzu, protože jsem v procesu učení se, k čemuž slouží celý tento deník. Nicméně pokud chcete dostávat denně kvalitní analýzy od profesionálů, doporučuji sledovat stránku trading11.com.

Navíc, léto je v plném proudu, a to téměř vždy znamenalo pouze jedno. Pokles ceny. To se děje i letos, a protože nás čeká ještě celý srpen, je velmi pravděpodobné, že cena se tak brzy vzhůru škrábat nebude. Právě to by také mělo zvýšit pravděpodobnost aktuálního retestu supportu na úrovni 50 % Fibonacciho retracementu (scénář, který je pravděpodobnější).

Závěr

Takže tolik k aktuální situaci Bitcoinu. Jak jsem však naznačil už včera, s Fibonaccim ještě zdaleka nekončíme. Tato posloupnost v sobě skrývá mnoho možností a indikátorů, které se můžeme postupně učit. A přesně to i zítra uděláme, když si řekneme více o dalším indikátoru, který je spojen s touto posloupností.

Co číst dál?

Indikátor, který používá každý obchodník na světě – Fibonacci Retracement – Deník 5. týden

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno