Google opět válčí s Huawei – Jejich nový Mate 30 odstřihl od svých služeb!

0
google vs huawei

Na konci září představila společnost Huawei dva nové vlajkové telefony Mate 30 a Mate 30 Pro. Ty si však musely vystačit pouze s verzí Androidu bez Google aplikací. Avšak šlo na ně nainstalovat aplikace Googlu za pomocí jedné šikovné aplikace. Google však nyní zatrhl i tuto možnost, což představuje pro Huawei opravdu velký problém.

Mate bez Youtube či Gmailu

Mapy Google, Gmail, přehrávač YouTube či obchod Google Play. To jsou aplikace, bez kterých se zmiňované telefony budou muset obejít. V osekané verzi Androidu nebyly tyto programy nainstalované už od začátku, ale existovala možnost jak je tam dostat.

Uživatelé se k webovým verzím mohli dostat, a to prostřednictvím internetové služby LZPlay. Do ní stačilo vyplnit své přihlašovací údaje, načež se zpřístupnil jinak zablokovaný obsah z dílny Googlu. Podle serveru Android Authority však byla služba LZPlay v druhé polovině tohoto týdne vyřazena z provozu.

Mohlo by vás zajímat: [VIDEO] Scania představuje náklaďák bez kabiny – Dokáže jezdit úplně sám!

Reakce Googlu na sankce ze strany USA vůči Číně

Mate 30 a Mate 30 Pro šly v zahraničí do prodeje s upraveným Androidem kvůli americkým sankcím, které byly na společnost Huawei uvaleny v květnu letošního roku. Kvůli tomu nemůže čínský podnik neomezeně obchodovat s americkými společnostmi. To se týká i Googlu. Právě proto se všechny budoucí telefony od Huawei musí obejít bez plnohodnotného Androidu.

Po internetu se šíří zpráva, že za koncem LZPlay stojí právě Google. Ten na vývojáře vyvíjel tak velký tlak, že byli nuceni jejich aplikaci nakonec odstranit, aby se vyhnuli případnému soudnímu řízení. Zda je tato zpráva pravdivá, nedokážeme nyní s naprostou jistotou potvrdit.

Závěr

Fakt, že Google odstřihl Huawei Mate 30 od jejich sítě úplně, je škoda. Osobně se mi telefon líbí, může v klidu konkurovat jakékoliv další vlajkové lodi, ale právě bez aplikací společnosti Google o něj nebude v Evropě a Americe moc velký zájem. Případným zájemcům nezbývá než doufat, že se nějak tato válka uklidní a pro telefon bude opět k dispozici plnohodnotný Android.

Co číst dále?

Coinbase mění poplatky – Velcí investoři ušetří, menší naopak zaplatí více!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno