Jak si Bitcoin povede ve finanční krizi? – I ten nejčernější scénář je dobrý

0
bitcoin-cash-bsv-abc-fork-review-cryptocurrency-

Ekonomická recese je na spadnutí. Alespoň tak momentálně vypadá společenská nálada. Bitcoin by měl být bezpečným úložištěm hodnoty právě v době ekonomické krize. Spencer Bogart z Blockchain Capital nedávno publikoval svůj názor na to, co se stane v případě příchodu krize.

Bitcoin jako safe haven

Bitcoin byl designován tak, aby odolal kontrole centrální entity, která bude moci systém spravovat nezávisle na ostatních. Jedním z cílů tak bylo vytvořit systém, který nebude podléhat národním vládám.

Z toho následně plyne vyšší stabilita systému a jeho imunita na uměle vyvolaný cyklus růst->krize. Právě díky svému globálnímu a nezávislému charakteru měl vytvořit bezpečný přístav pro investory.

Spencer Bogart věří, že přesně to se také Bitcoinu daří a z dlouhodobého hlediska bude právě takovým bezpečným přístavem pro udržení hodnoty. Ve svém rozhovoru pro Bloomberg řekl, že risk devalvace národních měn je jedním z hlavních faktorů, které ženou cenu Bitcoinu směrem nahoru.

Bitcoin a krize

Když byl Bogart dotázán na nyní očekávanou recesi, tak nebyl až takovým optimistou.

“Pokud přijde zásadní krize, tak ani Bitcoin neunikne jejím dopadům. V případě těžké, globální, finanční krize utrpí cenově i Bitcoin.” řekl Bogart.

“Z užitného hlediska si Bitcoin povede dobře. Zatímco velké banky budou pod náporem krize krachovat, tak Bitcoin přejde toto období v podstatě bez problému. Bitcoin bude dál fungovat a to velmi dobře a z dlouhodobého hlediska se stane bezpečným přístavem pro investory.” Dodal Bogart.

Vývoj druhé největší kryptoměny – Vitalik Buterin o budoucnosti Etherea – Tyto změny chystáme v nové verzi ETH 2.0

“Do dvou až pěti let bude Bitcoin podstatně dražší. Nevěřím, že nyní stojíme na prahu velké, globální krize ekonomiky.” odpověděl Bogart na otázku, jakou cenu bude mít Bitcoin. ” Odhadovat cenu v rámci půl ročního horizontu je ovšem prakticky nemožné.” doplnil Bogart.

Cena není vše

Bogart dobře vystihl kritickou myšlenku. Cena není vše. V případě hluboké, ekonomické krize může i BTC zakolísat. Důležité ale bude, že na rozdíl od banky nemůže BTC zkrachovat.

Decentralizace finančního systému je tak kritickou inovací, která i v těch nejtemnějších scénářích nakonec vyjde jako podstatně lepší varianta než důvěra v instituce, které mají historii extrémních podvodů či krachů.

Co číst dále

Kolik kryptosměnáren bylo v roce 2019 hacknuto? Toto číslo vás může překvapit!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno