Kam až Bitcoin poletí – Fibonacci Extension – Zkouška 5. týden

0
Fibonacci-test-Bitcoin-Dolar

Tento týden jsme celý věnovali pouze Fibonacciho indikátorům. Fibonacci Retracement a Fibonacci Extension byly těmi hlavními, o kterých jsme se učili, avšak daných indikátorů je ještě více. Pokud se o nich chcete dozvědět více, doporučuji aktuální zlevněný kurz technické analýzy od profesionálního tradera Jakuba Kralovanského. Až 20 % dolů z ceny kurzu pouze do konce července je výrazným lákadlem a podle mě nesmírně výhodnou nabídkou! Nyní se však již pojďme podívat na měnové páry, protože dnes jste si jich vyžádali dost.

BTC/USD

Tradiční pár, který nesmí chybět téměř v každé naší zkoušce. A samozřejmě, že při aktuálních cenách se na Bitcoin jednoduše musíme podívat. Ten si totiž už klasicky jde po svém a bere s sebou všechny ostatní kryptoměny.

No, situace to sice není snadno čitelná, ale je třeba se o to alespoň pokusit. BTC/USD na denním grafu burzy Bitfinex mi říká pouze jedno: že k Fibonacci Extension se ještě určitě budu muset vrátit a pořádně se ho doučit.

Podle toho, co se totiž nachází v grafu, by Bitcoin mohl dostat sumu 11 570 dolarů, kde by ho měla čekat první větší rezistence. Pokud by přes ni prorazil (což bychom při dostatečných buy objemech nemuseli zcela vyloučit), mohla by ho čekat cesta k 12 890 dolarům. V úplném bullish případě, kdy by se spustil téměř parabolický růst, bychom se mohli dostat až na hladinu 100 % (což je 18 480 dolarů). To je však velmi daleko a aktuálně velmi nepravděpodobné. Proto bych se v případě růstu spíše soustředil na hranici 11 570 dolarů.

LINK/BTC

Netradičně dáme pohled altcoinu vůči BTC, ne vůči dolaru. Ale protože jste si to vyžádali, je třeba to určitě vyzkoušet. Jak vypadá aktuální graf Chainlink vůči Bitcoinu a co nám řeknou Fibonacci Extension?

Graf v tomto případě hovoří trošku jasněji. Hranice asi 29 500 Satoshi vypadá jako velmi silná rezistence. A právě tam se budou pravděpodobně svádět největší boje mezi medvědy a býky, pokud chce jít Chainlink výše. V případě, že by se to býkům podařilo, další silná rezistence je na hranici 33 300 Satoshi. Tento scénář však bude platný, až když překonáme hranici 0,236 (29 500 Satoshi).

BAT/USD

A ještě jeden pár, který jste si vyžádali. Basic Attention Token je velmi zajímavou kryptoměnou. A pokud se podíváme na to, jak se chová cenový pár BAT a dolar, tak je jasné, že to s ním bude ještě velmi zajímavé.

Z dnešních tří grafů je pro mě tento tím nejzajímavějším. Opravdu krásné reagování na Fibonacci Extension levely (pokud se podíváte na 0,236 nebo 0,382). A právě tyto dva levely jsou opět aktuální i nyní. BAT aktuálně udělal výrazný pohyb směrem nahoru, a tak může dojít k atakování částky 0,286 dolaru již brzy (upozorňuji však na velmi slabé objemy, takže fake breakout může být také možnost!).

Pokud by BAT udržel takový trend, přes 0,236 by se mohl dostat opravdu jednoduše. Pak ho čeká těžší úkol, a to je překonat level 0,386 (cena 0,337 dolaru). Tam už je pohybů výrazně více, a proto by mohl být tento level klíčový v tom, zda budeme pokračovat v uptrendu, nebo se opět podíváme na nižší ceny.

Poznámka na závěr. Všechno jsou to grafy a predikce na krátkodobou situaci (maximálně měsíc), a nikoli na dlouhodobý hold. Navíc, jak všichni víte, profesionální trader ani zdaleka nejsem, a proto je třeba brát tyto analýzy s rezervou. Pokud však chcete vidět, jak vypadají profesionální analýzy, doporučuji portál trading11.com.

Závěr

Lidl má své týdny (americký, řecký a podobně) a Kryptomagazín má zase své. Ten Fibonacci končí dnešní zkouškou. To však ani zdaleka neznamená, že končíme. Čekají nás ještě minimálně dva podobné týdny, kdy se budeme učit o harmonických patternech a rovněž Elliotkách (Elliotových vlnách).

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Marek.

Co číst dál?

Ako vyžmýkať z Fibonacciho indikátorov maximum – Fibonacci – Denník 5. týždeň

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno