Mike Rose – Nekupujte hry na G2A! Raději je ilegálně stahujte z torrent

0
G2a falosne kluce hry stiahnut ry ilegalne aspalt 8

O stránce G2A jste možná už slyšeli. Jedná se o portál, na kterém může běžný člověk prodávat software. Konkrétně se jedná o aktivační klíče her, software od Microsoftu či skiny do her. Sice tento projekt existuje již několik let, jenže celou dobu se vedou spory o tom, zda je tento internetový obchod legální. 

Co to vlastně je?

Jak jsem psal již v úvodu, G2A.com je stránka, na které lze zakoupit softwarový obsah od jiných uživatelů či překupníků. A to je ten hlavní problém. Na webu lze najít hry za daleko menší částku, než ji nabízí buď samotný distributor, nebo platforma Steam, Origin atd..

Ptáte se, jak je to možné? Existují dva způsoby, jak sehnat hru levněji. Prvním je, že překupníci nakoupí hry ve slevových akcích na platformách, nějakou dobu je podrží a pak prodají za větší částku, než ji koupili. Druhý způsob je možnost, že tyto klíče pocházejí z různých nelegálních činností, ať už hackováním účtů uživatelů a kradením tzv. giftů, či kradením z webových stránek, kde se hry prodávají.

Mohlo by vás zajímat: Tron spouští dlouho očekávané projekty BitTorrent Speed a BitTorrent File System!

Nezničitelné reklamy na Google

Většina herních vydavatelů protestuje proti stránce G2A a raději uživatelům radí, ať jejich hry stahují, než aby je kupovali. Zkrátka ať nedají ani cent překupníkům s klíči. V čele protestu stojí Mike Rose, který publikoval cyklistickou hru Descenders. Rose na Twitteru podotýká, že je prakticky nemožné vypnout reklamy G2A pro jeho hru. Vyzdvihl i fakt, že se tyto reklamy objevují nad odkazy originální stránky vývojářů.

Kontroverzní historie

Mnoho titulů prodávaných prostřednictvím G2A a dalších podobných distributorů je neautorizovaných, což znamená, že mnoho hráčů nemusí kupovat skutečnou hru, ale pouze kopii. Stačí se podívat na případ Ubisoftu v roce 2015, který deaktivoval více než 1 000 klíčů Far Cry 4, jež byly prodány prostřednictvím webových stránek. Když se vydavatel dozvěděl o klíčích a následně je deaktivoval, vydal prohlášení, ve kterém řekl:

„Pravidelně deaktivujeme klíče, které byly podvodně získány a prodány. V současné době vyšetřujeme původ podvodu a o dalších podrobnostech vás budeme informovat. Zákazníci by mezitím měli kontaktovat dodavatele, od kterého si klíč zakoupili.“

Tyto klíče byly prodávány přes Kinguin, který funguje stejně jako G2A. Poté, co Ubisoft zablokoval klíče, Kinguin vrátil 165 312 $ zákazníkům, kteří byli poškozeni. Mimo Far Cry 4 to zahrnovalo 450 kódů Assassin’s Creed, The Crew a Watch Dogs.

Závěr

Myslím si, že ten, kdo vytvořil takové stránky, měl dobrý nápad. Může se těšit velké oblibě a také profitu, který je často větší, než má samotný vydavatel hry. A to je ten problém, že se peníze nedostanou k tomu, kdo věnoval klidně i několik let času na to danou hru vytvořit. Je to velký problém pro herní průmysl a již spoustu let se diskutuje o tom, že by se takové stránky měly zakázat, ovšem stále se nic neděje.

Co číst dál?

84 % nových investic v kryptoměnách tvoří institucionální investoři – Zájem navzdory volatilitě dále roste

Zdroj:
ccn.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno