Oběti burzy Mt. Gox by již brzy mohly získat zpět většinu svých peněz

0
mt gox

Pád burzy Mt. GOX z roku 2013 je pravděpodobně nejznámějším hackem v historii, a to i přesto, že nebyl tím největším. Od ostatních hacků se však odlišuje tím, jak tvrdě dopadl na kryptoměnový svět. Mt. GOX byla v době hacku v roce 2013 zdaleka největší kryptoměnovou burzou na světě a jako jediná měla pořádně objemy.

Poté, co společnost v roce 2014 oznámila bankrot, se zjistilo, že z ní zmizelo přibližně 850000 BTC – téměř 7 % z celkového počtu BTC, které byly v té době v oběhu. Případ se od té doby řešil u japonských soudů, šéf burzy Mark Karpeles byl zavřený do vězení a 141 000 BTC, které zůstaly na účtech burzy, jsou nyní v rukou správce (Kobayashi), který má za úkol férově vyplatit poškozené.

Společnost Fortress, která skupuje nárok zákazníků na kompenzaci, dnes dala zajímavou nabídku. Vyplatí jim 1300 $ za každý ztracený Bitcoin – tedy přibližně 88 % hodnoty v čase hacku. Zatím však není jasné, zda investoři Mt Goxu tuto nabídku přijmou.

V minulosti již Fortress učinil dvě nabídky. Nejprve 755 $ za BTC – investoři tuto nabídku odmítli. Následovalo 600 $ za BTC, přestože v té době hodnota Bitcoinu významně padla. I tato nabídka však byla odmítnuta.

1300 $ za každý ztracený Bitcoin je aktuálně nejlepší nabídka a lepší už asi jen tak brzy nepřijde.

Myslíte si, že poškození uživatelé burzy Mt. GOX se brzy přidají k Chuckovi Norrisovi

Sledujte nás na facebooku a dejte nám vědět v komentářích.

chuck norrix bitcoin mt. gox vtip 7

Zdroj:
bitcoinist.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno