Pokud si oddálíte graf, Bitcoin je od roku 2017 stále v downtrendu

0
bull-bear-bitcoin

Medvědi na trhu s kryptoměnami začali tento týden úřadovat a Bitcoin zaznamenal ztráty o 1 500 $. Support na hladině 8 500 $ sice zatím drží, ale BTC na něj už zase klepe. Pod ním máme klíčovou hladinu 8 200 $. Její proražení otevře cestu k dalšímu poklesu, teoreticky i na nové letošní low.

Bitcoin zatím neprojevuje známky, že by se měl zotavit ze současné korekce, a odpůrci si už připravují své 4k–5k tweety. Zatím je však příliš brzy na takové závěry. Po téměř dvouměsíčním rallye musela přijít nějaká korekce. Pokud si však trochu oddálíme graf, můžeme si všimnout mnohem větší korekce, která trvá již více než dva roky.

Může vás zajímat: V Íránu začnou využívat Bitcoin jako ochranu před sankcemi

Bitcoin na weekly grafu vytváří stále nižší vrcholy

Crypto rallye z roku 2017 bylo legendární a drtivá většina kryptoměn se z něj ani po dvou letech nevzpamatovala. Bitcoin rozhodně není výjimkou. Po historickém maximu z prosince 2017 (20 000 $) se na začátku léta 2019 vyšvihl na slušných 14 000 $ a letošní rallye skončilo na 10 500 $. To ukazuje, že Bitcoin je stále v bear marketu.

1W BTC/USD - Gemini
1W BTC/USD – Gemini

Pokud se udržíme pod klesající trendline naznačenou na grafu, bude to opravdu velký problém. Mnoho lidí však své naděje vkládá do halvingu, který omezí inflaci a sníží tlak medvědů o 900 BTC denně (cca 7 milionů €).

Spekulujeme – Bitcoin nám tvoří další fraktál – Do halvingu budeme padat!!!

Světlo na konci tunelu

To by mohlo Bitcoinu poskytnout dostatečný boost na překonání dlouholetého downtrendu. Nesmíme zapomenout ani na stoupající trendline, kterou tvoří dno z přelomu let 2018–2019 a letošní lednové dno.

Na grafu se tak vytvořil rovnoramenný trojúhelník, který však už končí. Očekávat tedy můžeme zvýšenou volatilitu a možná i několik odrazů od obou trendline, než se Bitcoin rozhodne, kterou prorazí. Vzhledem k množství pozitivních fundamentů a pokrok, který trh s kryptoměnami udělal v posledních letech, je velmi pravděpodobné, že to dopadne dobře a čeká nás ještě pořádný růst.

Momentálně je však stále ve hře i bearish scénář, podle kterého bychom do konce roku mohli otestovat low na hladině 3 200 $.

A co vy? Který scénář považujete za pravděpodobnější?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno