Pomohou BB a Volume při aktuálních poklesech? – Zkouška – Deník 4. týden

0
Test-Denik.-Bitcoin

Trošku netradičně v neděli, ale přece jen tu máme zkoušku z posledních dvou témat, které jsme se spolu učili. Šlo o Bollinger Bands a Volume (objem), který zmiňujeme opravdu často. V dnešní zkoušce se však podíváme na to, jak funguje kombinace těchto dvou indikátorů nebo co konkrétně nám umí říct.

NEO/USD

Opět se jdeme podívat na páry, které jste si zvolili vy. Byli jimi NEO a ONT vůči dolaru a tak se na jejich grafy nyní jdu postupně podívat. Pomůže mi BB a volume při identifikaci vhodných vstupů a výstupů do daných párů?

No, není žádným překvapením, že aktuálně by se vstup nikde nedoporučoval (minimálně ne na long). Kryptoměny pořádně padají, a to se odrazilo i na páru NEO/USD. Na denním grafu Bitfinexu vidíme, že objem (zejména sell volume) částečně vzrostl oproti poslednímu období (modrý obdélník). Nejde však o žádný extrémní nárůst a tak se netřeba uchylovat k žádným předčasným závěrům. Když se však podíváme na Bollinger Bands, tak je jasně vidět, že cena se aktuálně hýbe výrazně ve spodním pásmu.

Pokud se vám tento deník líbí, tak neváhejte dát like na naši facebookovou stránku nebo dát odběr kmag.cz.

Nicméně, jak jsme řekli u strategie Bollinger Bounce, cena má vždy tendenci vracet se zpět ke středové čáře. Pokud tedy máte rádi risk (s možností většího zisku), možná by stálo za zvážení koupit NEO na aktuální hodnotě (na vlastní riziko samozřejmě!).

Na druhou stranu je však třeba říci, že aktuálně má NEO za sebou poměrně výrazné pohyby směrem dolů. Downtrend je tedy aktuální (což zčásti potvrzují i ​​objemy), short může být rovněž na místě. A právě toto je to „zapeklité“. Vždy musíte mít jasnou strategii, kterou podpoříte i jinými indikátory. K jakému závěru byste na tomto grafu tedy došli vy?

ONT/USD

Tak, a ještě se pojďme podívat na tento graf, který je však poměrně neobvyklý. ONT/USD je vypočítán prostřednictvím platformy tradingview. Co se však z něho můžeme dozvědět?

Jasně vidíme, že objemy jsou více než „tragické“. Velmi, velmi nízké objemy na tomto měnovém páru přetrvávají už nějaký čas. Nic konkrétního z nich tedy pravděpodobně nemůžeme vyčíst, kromě evidentního nezájmu investorů o tuto měnovou kombinaci. Pokud se však podíváme na BB, zjistíme, že situace je přesně stejná jako v případě NEO. Opět se cena pohybuje pouze ve spodním pásmu a výrazně proráží ven. Posledních 5 svíček mělo spodní knoty výrazně pod spodní čarou Bollinger Bands. Opět tedy platí, že strategie je zejména na vás a na tom, jakou kombinaci jiných indikátorů zvolíte.

Závěr

Chtěl bych tu pouze upozornit na to, že aktuálně trhy dělají opravdu zvěrstva. Výrazně padají a nikdo neví, kam až to skutečně může zajít. Právě proto byste měli být aktuálně velmi opatrní a rozvážní. Pokud byste se rozhodli neobchodovat, tak už zítra se můžete těšit na novou část z našeho seriálu, kdy se opět budeme učit o nových indikátorech.

Co číst dál?

Revoluční indikátor z kryptoměnového světa – Brandon Kelly – Deník 4. týden

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno