Předseda FED v kongresu – Bitcoin a Libra můžou ohrozit dolar

0
donald trump frauns on jerome powell bitcoin libra cryptocurrency kmag.cz

Američtí senátoři se v poslední době stále více zajímají o kryptoměny, a to především o Bitcoin. Vše začalo tweetem od amerického prezidenta Donalda Trumpa (Tweet najdete zde) a pokračovalo to až do senátu, kde se především řeší problémy spojené s Librou od Facebooku a zda nejsou kryptoměny ohrožením pro globální ekonomiku. Hlavním řečníkem je předseda Federálního rezervního systému Jerom Powell.

Hlavní téma – Facebook a Bitcoin

Během druhého dne senátoři zopakovali své obavy o soukromé korporace, jako je Facebook, které se svými penězi a mocí nyní pokouší vytvořit vlastní měnu a měnovou politiku. Zákonodárci se také obávali, zda USA nezaostává za ostatními národy v metodách plateb v reálném čase. V této souvislosti Powell naznačil, že v používání Bitcoinu jako platební metody nevidí řešení. Nicméně poznamenal, že Bitcoin už v globální ekonomice stále více přebírá místo zlata jako držitele hodnoty.

Obavy o dolar

Zákonodárci také zmínili svůj neklid ohledně možnosti, že by Bitcoin nahradit americký dolar jako světovou rezervní měnu. Powell tuto možnost nevyvrátil.

„Je zatím brzo připouštět tuto skutečnost, když jsou kryptoměny stále v začátcích.“

Zdůraznil také, že USA by neměly předpokládat, že postavení dolaru jako rezervní měny bude trvat věčně.

Mohlo by vás zajímat: [RECENZE] Vyplatí se koupit měsíční členství v Crypto Kingdom?

Powell má jasno, avšak odborníci jej kritizují

Powell také uvedl, že mít dolar jako světovou rezervní měnu přineslo výhody i náklady. A tvrdí, že k výměně amerického dolaru za světovou rezervní měnu bude vydávající země povinna mít vysoce rozvinutý finanční systém.

„Powell se mýlí. Svět nepotřebuje další rezervní měnu, která by nahradila dolar. Zlato je mnohem lepší rezervní aktivum než jakákoliv fiat měna,“
uvedl známý ekonom Petr Schiff.

Závěr

V americkém senátu mají určitě ještě co řešit. Obavy o dolar jsou zajisté na místě, avšak nemyslím si, že je Bitcoin v takové pozici, kdy by jej mohl ohrozit. Samozřejmě že se to může v budoucnu stát, avšak aktuálním problémem by měla být Libra. Jerom Powell je zajisté zastáncem kryptoměn a je dobré vidět, že dokáže zdůraznit jejich kladné vlastnosti vzhledem k tomu, že ostatní zákonodárci nemají blockchain technologie příliš v lásce.

Co číst dál?

CEO Coinbase: Budou nás ignorovat, pak se smát, bojovat s námi, a nakonec vyhrajeme!

Zdroj:
bitcoinist.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno