[PŘEHLED TRHU] Nejde to nahoru, takže letíme dolů? Altcoiny čekají na impuls

0
bludiste_kryptomeny

Ahojte, tradeři. Máme tu pondělí, a to znamená další přehled aktuální situace na trhu.

Disclaimer/ Tento článek je určený k přehledu. V případě, že podle něj budete obchodovat a proděláte, za vaše ztráty nemůžeme. Pokud máte zájem o profesionální analýzy trhu, sledujte Trading11.com.

V sobotním videu jsem zmiňoval prudší pohyb na Bitcoinu. Avšak ten pohyb nebyl tak prudký, jak jsem očekával, a hlavně nebyl správným směrem. I když jsem ve videu nastínil možnost klasické ABC korekce, tak primární byl scénář trianglu. Pojďme se ale podívat na aktuální situaci.

Bitcoin

Mohl bych říkat stále totéž. Výplachy, bart patterny a malé volume. POKUD už přijde i nějaký růst, tak je to vždy buď bart pattern, nebo potom graf pomalu doklesá na startovní hladinu. Tyto pohyby jsou velmi těžko uchopitelné, a hlavně tradovatelné. Nezbývá nám nic jiného než sledovat „bigger picture“ a tedy nějaký vyšší macro výhled.

Velké altcoiny

Zatím velké zklamání. Příkladem za všechny drobné je asi ZEC. Zec měl krásnou divergenci na 1H a 4H potom i přišel break, který byl však okamžitě stažen. Aby toho nebylo málo, tak ZEC dokonce vytvořil nové dno a prorazil i spodní hranu kanálu. Na 1D už je vidět divergence, ale na nižších časových rámcích zatím mlčíme. Podobně jsou na tom i ostatní altcoiny, i když jejich pozice není tak kritická jako pozice ZEC. Více technických analýz přidávám na stránce Trading11.

, [PREHĽAD TRHU] Nejde to hore, takže letíme dole? Altcoiny čakajú na impulz

Fundament mlčí

Letní období se podle mě výrazně podepsalo i na fundamentech. Sem tam přiletí nějaká pozitivní vlaštovka, ale zatím je velké ticho. Dokonce mi přijde větší ticho než v posledních 2 letech během letních měsíců. Ono nemůžeme se zase ani divit, protože Bitcoin udělal extrémní růst. Takže i kdybychom zažívali nudu dalších pár měsíců, tak růst z 3500 dolarů na 10 000 je tak či tak přes 300 %. Nemůžeme si tedy absolutně stěžovat. Myslím si, že měsíc srpen bude v podobném duchu. Na grafech bude nuda a podobně tomu bude i s fundamentem. Podobně to bývá zvykem i na akciovém trhu. Velké instituce málokdy dělají klíčová rozhodnutí v létě. V létě funguje celý trh na jakémsi udržovacím módu. Velké rozhodnutí a pohyby se jednoduše v létě nedějí. Kryptoměny nejsou výjimka. Uvidíme, co nám přinesou nejbližší dny a možná týdny, ale já očekávám pokračování nudy.

Co číst dál?

Zahrajte si na lovce pokladů! Znáte Crypto Treasures?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno