[PŘEHLED TRHU] Pomsta altcoinů – Začíná nové rallye, nebo jde o anomálii?

0
sexy bitcoin crypto toy

Zatímco Bitcoin se stále trápí s rezistencí na hladině 10 400 $, alternativním kryptoměnám se už nechce dál čekat a začaly trochu vystrkovat růžky. Prakticky všechny velké alty dnes rostou, a dokonce i Tether vykázal pohyb směrem nahoru o 0,4 %. Pokud dnes držíte Bitcoin (+0,11 %), asi jste někde udělali chybu.

Včera jsme publikovali analýzu tří zajímavých altcoinů – Bitcoin Cash, ADA a IOTA. Naznačili jsme, že vzhledem k aktuální situaci by měly jít nahoru. To vyšlo překvapivě rychle. Pokud jste spolu s námi nakoupili, možná byste nyní chtěli vědět, kdy bude vhodné uzavřít pozice.

(analýzu najdete zde)

Disclaimer / Tento článek neberte jako investiční poradenství. Za ztráty způsobené obchodováním na burze neručíme.

Bitcoin Cash (BCH)

1D BCH/USD – Coinbase Pro

Bitcoin Cash na daily grafu na první pohled vytvořil formaci Head and Shoulders. Naštěstí ji nepotvrdil dosažením neckline. Namísto toho zvítězil letošní dlouhodobý uptrend a po dotyku stoupající trendline nastal odraz.

Za posledních 24 hodin jsme povyskočili o 5 % a máme mnoho volného prostoru na další růst. Shora nás omezují dvě hlavní rezistence (vyznačeno na grafu).

Cardano (ADA)

Cardano je trochu těžší oříšek. Dobrá zpráva je, že konečně uniklo z velkého klesajícího klínu, ve kterém se pohybovalo prakticky od dubna tohoto roku. Tento coin má obrovský potenciál do budoucna, ale momentálně je zmítán trhem a prakticky pouze reaguje na pohyby ostatních coinů.

Z technického hlediska je však dost možný růst na cca 0,065 $.

IOTA (MIOTA)

IOTA je tu s námi už dva roky a její Tangle technologie má zatím daleko od nasazení do reálného světa. Za ten čas však stihla uzavřít zajímavé partnerství a nabrat množství kvalitních developerů. Tento projekt rozhodně MÁ potenciál do budoucna a cena, za kterou se momentálně obchoduje na burze, je velmi lákavá.

Ještě před pár dny to bylo 0,22 $, dnes je to o něco více než 0,27 $. IOTA Je momentálně neskutečně nízko – prakticky na hodnotách ze začátku tohoto roku. Když ji nakoupíte, pravděpodobně vyděláte, ale zde dává smysl spíše dlouhodobá investice. Na krátkodobé spekulace tu máme lepší coiny.

Pokud přemýšlíte na IOTOU, připravili jsme pro vás skvělý 3dílný seriál o technologii Tangle a jejích možných využitích. Seriál pro nás napsal profesionální IOTA vývojář. Zajímavé čtení.

(článek pokračuje pod odkazem)

Na čo je vlastne Distributed Ledger a IOTA? (1. časť)

Je toto začátek nového altcoin rallye?

Hmm… to je dobrá otázka. Šéf burzy Binance Changpeng Zhao se tváří, že odpověď zná. Tvrdí, že další altcoin rallye je na spadnutí a dominance Bitcoinu musí klesnout. Já jsem se mu v tomto článku pokusil oponovat a napsal jsem, že nemusí nic.

Růst Bitcoinu v roce 2019 byl podpořen silným fundamentem. Růst většiny altů však byla pouze reakce na BTC. Právě proto se dlouho neudržely na výsluní a až na výjimky popadaly zpět na dno.

Ve výsledku tak dominance Bitcoinu dosáhla nejvyšší hodnoty za posledních 2,5 roku. To vše dává smysl. Alty se na rozdíl od Bitcoinu stále nevzpamatovaly z prasknutí bubliny z roku 2017.

A pak přišla středa 18. 9. 2019. A hle, co se děje? Alty letí nahoru, Bitcoin stojí na místě. Tři dny před otevřením burzy Bakkt! Co to může znamenat? Jde o pokus o manipulaci ze strany velkých hráčů? Je tento stav podložený něčím, co nevidíme? Měl CZ pravdu?

Počkejme a uvidíme. Podle šéfa Binance má dominance klesnout na 60 %. Už jsme téměř na půli cesty, takže toto nemusí trvat moc dlouho. A za pár dní možná konečně vystřelí Bitcoin.

Tak jako tak, držte si klobouky, protože toto bude pořádná jízda.

Také o tomto se budeme bavit dnes večer na streamu. Sledujte náš nový YouTube kanál BitLink, ať vám to neujde!

Měl CZ pravdu? Více v tomto článku:

Podľa Binance má dominancia Bitcoinu klesnúť na 60 % – Je altcoin boom reálny?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno