[TÉMA] Jaké coiny je možné „těžit“ na vašem smartphonu? Neškodí mu to?

0

Určitě jste se již setkali s pojmem těžba na mobilu nebo mobilní těžba. Už vás někteří jedinci, kteří zkoušejí snad všechno, varovali, že to není dobrá volba? Že nic nevytěžíte, a ještě k tomu si zničíte telefon? Ano, to se klidně může stát. No, níže vám představíme kryptoměny, které opravdu můžete na smartphonu těžit a nic se mu nestane. Jak to? Jsou to řízené simulace těžby, za které vývojáři posílají odměnu. Nejde tedy o skutečný mining, no coiny získat můžete. Které to jsou?

Nejznámější Electroneum…

Electroneum sledujeme od svých počátků až dosud. Tým Electronea spustil loni aplikaci na simulovanou těžbu Electronea (ETN). Tato simulace těžby odměňovala první „těžaře“, přičemž nebyl smartphone zatěžován více než např. při puštěném Messengeru. Postupně tento tým upgradoval aplikaci a přešlo se na vzdálenou těžbu, tzv. cloud mining, který neprobíhal už na přístroji, ale někde tam u nich. 🙂 Záměrem bylo dostat takto do povědomí lidí jejich kryptoměnu. I dnes mají na kontě více než 100 000 mobilních „těžařů“ a čekáme, jak budou ETN implementovat do světa. Mají patent na instantní platby, zkoušejí zprovoznit platbu mobilních dat svým coinem a jsou zalistováni již na několika burzách (Huobi, KuCoin, HitBTC atd.) Proto není na škodu mít na kontě pár tisíc takto získaných ETN coinů.

Phoneum jako mobilní kryptoměna?

Podobně založený cloud mining na mobilním telefonu je i projekt Phoneum. V blízké budoucnosti budou mít zalistování na některou burzu. Na trhu jsou déle a rozdávají kryptoměnu Phoneum (PHM), což se jim zjevně daří. Kromě možnosti získat kryptoměnu pravidelným spouštěním cloud miningu můžete coiny získat také prostřednictvím zpracované hry Crypto Treasures. V této hře můžete dokonce získat i mnohé nové ICO krypto, které mají s touto společností dohodu, dokonce i nějaké BTC satoshi. Zda má projekt potenciál, se uvidí časem, ale vývojářský tým mají velký. 🙂

Pi Network? Potenciál? Možná ano

Vývojáři této kryptoměny (nebo teprve ICO) také nabízejí doslova na rozdávání jejich vlastní mince. Mezi lidi ho chtějí dostat důmyslně vymyšleným referal systémem. Rozdávání se při určitém počtu uživatelů bude zpomalovat, až se úplně zastaví. Jednou za den je třeba, stejně jako při Phoneume, kliknout v aplikaci na tlačítko, aby se „mining“ spustil. Vývojáři z Pi Network zatracují snad všechno špatné ze světa bank a fiat. Chtějí eliminovat poplatky za transakce, možnost cenzurovat transakce, ale i možnost vystupovat pod pseudonymem, kdy se vy rozhodnete, zda chcete transakci převést veřejně, nebo soukromě. Jednou větou, chtějí svobodnou kryptoměnu. Budeme to sledovat.

Na světě jsou další a další zajímavé projekty, které fungují na podobném principu. Všechny samozřejmě patří mezi „shitcoiny“, a proto nejsou velmi oblíbené. Výše zmíněné kryptoměny však telefony nezatěžují a ani nenutí uživatele klikat na reklamy. To, zda v budoucnu budou mít své místo, se uvidí. No, budete rádi, když jich tedy budete pár vlastnit. 🙂

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal DonMorello.

Co dál číst?

Mobilná SmartX Blockchain Platforma? MIB coin? O čo ide?

Nezmeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem Facebooku a nově i na Instagramu Twitteru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno