TOP 5 Cardano peněženek! Kterou používáte?

0
TOP 5 Cardano peněženek! Kterou používáte?

Cardano je jednou z nejpopulárnějších kryptoměn na světě. Jak ale vybrat vhodnou peněženku na její držení? Možná Vám pomůže náš malý rozbor TOP 5 peněženek pro Cardano (ADA).

Cardano (ADA) a stručné info

Projekt Cardano byl založen v roce 2015. Společnost Cardano se nazývá Input-Output Hong Kong (IOHK), kterou spravuje Charles Hoskinson, spoluzakladatel společností BitShares a Ethereum.

Konceptem společnosti Cardano je vytvořit blockchain, který bude fungovat mnohem lépe než blockchain 1. a 2. generace (Bitcoin a Ethereum). Charles Hoskinson věří, že Cardano je blockchain třetí generace. Místo toho, aby zkopíroval kód jiných blockchainů, IOHK vytvořila svůj nový blockchain. Cardano může zpracovat mnohem více transakcí a učinit je levnější a rychlejší.

Blockchain společnosti Cardano umožňuje uživatelům vytvářet inteligentní smlouvy – dohodu bez potřeby třetí strany (Smart Contract).

Stejně jako většina ostatních blockchainů je Cardano decentralizované, což znamená, že není pod kontrolou žádné autority. Namísto toho komunita ověřuje transakce a inteligentní smlouvy, které to dělají pomocí jejich výpočetního výkonu.

Výhody kryptoměny Cardano (ADA) jsou tyto:

 • Ouroboros Security System zajišťuje matematickou přesnost ve fungování Cardana. Pomocí tohoto algoritmu můžete významně snížit náklady na energii při kontrole bloků. To znamená, že práce se provádí velmi rychle a zároveň není ovlivněna kvalita.
 • Haskell, speciální programovací jazyk, zajišťuje lepší ochranu majetku a citlivých údajů uživatelů.
 • Široká škála příležitostí. V síti Cardano můžete nejen provádět rychlé transakce a pracovat s digitálními aktivy. Každý uživatel může vytvářet a provádět inteligentní smlouvy, které budou chránit jeho převody peněz a další finanční operace.
 • Vynikající rychlost transakce. Cardano neúčtuje velké provize, ani když se provádějí okamžité transakce.
 • Úplná anonymita uživatelů.

5 nejlepších peněženek Cardano (ADA)

# 1. Daedalus

Peněženka Daedalus CardanoToto je jedna z mála peněženek Cardano (ADA) na bezpečné uložení tohoto krypta: může se pochlubit všemi základními bezpečnostními prvky a je podporována týmem vývojářů. Tento software s otevřeným zdrojem je k dispozici pro systémy Windows a MacOS. Daedalus je také hierarchická deterministická peněženka (HD), která vám umožňuje spravovat libovolný počet adres a rozdělovat své prostředky dle vašeho přání.

Proces instalace je poměrně jednoduchý a lze snadno odesílat a přijímat ADA, jakož i prohlížet historii transakcí. S Daedalus si zachováváte kontrolu nad svými klíči, které jsou chráněny nejnovějšími technologiemi kryptografie.

Přesto existuje několik nevýhod, které stojí za zmínku.

 • Peněženka je momentálně nedostupná pro operační systémy Linux a zatím není očekáván datum vydání.
 • Aplikace pro iOS a Android ještě nejsou k dispozici.

# 2. Ledger Nano S

Ledger Nano SLedger Nano S je nesporným lídrem mezi všemi hardwarovými peněženkami, které jsou považovány za nejbezpečnější na trhu kryptoměn.

Podobně jako jiné peněženky, tak i Ledger Nano S umožňuje spravovat seed fráze, nastavovat PIN kód a případně heslo. Kromě toho můžete na něm snadno uložit více než 700 kryptoměn a tokenů včetně kryptoměny Cardano. (Ledger Live zatím Cardano nepodporuje.)

POZNÁMKA: PENĚŽENKY Ledger SI OBJEDNÁVEJTE POUZE NA OFICIÁLNÍCH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH! WEBOVÉ STRÁNKY TŘETÍCH STRAN MOHOU DISTRIBUOVAT hacknutÉ MODELY.

# 4. Adalite

peněženka AdaliaAdaLite (dříve známá jako CardanoLite) je peněženka Cardano vyvinutá společností Vaccumlabs. Pokud chcete používat AdaLite, nemusíte se registrovat nebo projít postupem KYC. Při vytváření peněženky ADA získáte pouze 12slovní mnemotechnickou frázi, po které můžete začít spravovat aktiva. AdaLite je také kompatibilní s Trezor Model T a Daedalus. AdaLite je kompatibilní i s iOS a Android, takže tuto peněženku Cardano lze používat i na cestách.

# 5. Yoroi

Rozhraní peněženky YorolYoroi je jednou z oficiálních peněženek Cardano (ADA): byla vyvinuta společností Input Block Hong Kong (IOHK). Na rozdíl od Daedalus Wallet, Yoroi nevyžaduje stažení celého blockchainu a umožňuje vám okamžitě provést transakce ADA. K dispozici je také podpora pro rozšíření prohlížeče Chrome.

V současné době je Yoroi k dispozici pro zařízení se systémem Android a iOS.

# 6. Infinito

Infinito peněženkaInfinito je rostoucí peněženka na ukládání velkého počtu kryptoměn. Mezi výhody peněženky Infinito patří:

 • Snadné použití a elegantní, uživatelsky přívětivý design
 • Velký seznam podporovaných mincí
 • Vysoká rychlost transakcí
 • Vícejazyčné rozhraní

Vývojáři projektu se snažili, aby byl produkt pohodlný a funkční. Mezi nevýhody peněženky Infinito patří nedostatek dvoufaktorové autentizace. Pravděpodobně bude ale tato funkce uvedena na trh již brzy. I přes nedostatečnou autentizaci (2FA) se nevyskytují žádné události týkající se hackerství a krádeží finančních prostředků v této walletce.

Závěr

Jelikož Cardano je jedním z TOP 10 kryptografických aktiv, přidání této kryptoměny do vašeho krypto portfolia má smysl. Nyní víte, kde uložit tuto digitální měnu. Všechny výše uvedené peněženky jsou vysoce spolehlivé a funkční. Chcete-li se rozhodnout správně, nezapomeňte, jaký druh úložiště je ve vašem případě nejvhodnější. Pokud potřebujete ADA skladovat dlouhodobě, nejbezpečnější alternativou by byly hardwarové a papírové peněženky. Naopak stolní, online a mobilní peněženky Cardano (ADA) jsou vhodnější pro aktivní obchodování a denní výměny ADA.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno