Tvůrce Cardana: Vitalik Buterin Ethereum nezvládá, vývoj kvůli němu stagnuje

0
Tvůrce Cardana: Vitalik Buterin Ethereum nezvládá, vývoj kvůli němu stagnuje

Spoluzakladatel kryptoměny Ethereum a tvůrce Cardana Charles Hoskinson tvrdí, že přístup Vitalika brání rozvoji platformy. Charles nedávno poskytl rozhovor zahraničnímu webu, kde ostře komentoval jeho vedení.

Nezkušenost v odvětví výzkumu

Hoskinson tvrdí, že jedním z hlavních důvodů, proč vývoj Etherea stagnuje, je to, že je příliš vázaný na jeho tvůrce Vitalika Buterina.

„Takže v podstatě se Ethereum pohybuje rychlostí Vitalika. Pokud tedy ví, jak něco udělat velmi dobře a v něčem se stal velmi kompetentní, podaří se jim to. Ale když mluvíme o výzkumu, zde mu chybí zkušenosti,” řekl Hoskinson v rozhovoru.

Zároveň tuto nezkušenost okomentoval tím, že Ethereum je prvním projektem Vitalika, který nikdy nebyl výzkumným pracovníkem či generálním ředitelem.

Mohlo by vás zajímat: HOT – Hacker ukradl $25 milionů z DeFi projektu! Potom je vrátil

Optimistické plány rozvoje projektu

Plány rozvoje projektů Etherea jsou příliš optimistické, což vede k nereálným očekáváním.

„Ethereum má dosti optimistické plány, které reálně budou trvat 5, 10, 20 let, ať už se jedná o to decentralizovat web, vytvářet novou tokenovou ekonomiku, škálovatelnost každá z těchto věcí je velmi obtížná a každá z nich vyžaduje hodně tvrdé práce. A to jak na vědecké, tak na technické úrovni. V Ethereu existuje přesvědčení, že to všechno nějak vyjde a že to bude provedeno v řádu měsíců nebo let.”

Současně ale Hoskinson zdůraznil, že má velký respekt k Buterinovi.

Máte zájem o nezávislé zpravodajství? Sledujte nás na facebooku a přihlaste se k odběru notifikací. Nenechte si ujít novinky ze světa a kryptoměn!

„Vitalik je dobrý člověk. Nikdy jsem nepochyboval o jeho etice. Nikdy jsem nezpochybňoval jeho integritu nebo víru v jeho produkt nebo jeho ekosystém. Pořád si myslím, že budou relevantní a silní konkurenti.”

Co číst dál?

Měli byste si na důchod spořit v Bitcoinu? Shrnutí pro a proti

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno