Co se to děje na ETH síti? F2Pool vrátí nesmyslně vysoký poplatek 500 000 USD odesílateli

0
Co se to děje na ETH síti? F2Pool vrátí nesmyslně vysoký poplatek 500 000 USD odesílateli

F2Pool se rozhodl vrátit nesmyslný poplatek za ETH transakci, která proběhla 11. června a vyvolala v kryptoměnové komunitě řadu otázek a dohadů. Transakční poplatek totiž činil v přepočtu cca 500 000 dolarů.

F2Pool, čínský těžební pool, který nedávno vytěžil transakci ETH s neobvyklým transakčním poplatkem 2 310 ETH, se rozhodl vrátit 90 % poplatku svému odesílateli.

Vrácení transakčního poplatku odesílateli

Společnost F2Pool v právě vydané zprávě oznámila, že MiningPoolHub, což byl původní vlastník adresy, obdržel zpět 2 079 ETH, což je v přepočtu zhruba 480 000 $. Pool zveřejnil ID transakce, která ukazuje, že F2Pool vrátil velkou část poplatku původnímu vlastníkovi.

Aby mohla být transakce dokončena, musel původní majitel adresy podepsat novou adresu soukromým klíčem původní adresy. Důvodem tohoto všeho je fakt, že původní adresu nyní ovládá hacker. V prohlášení F2Poolu se můžeme dočíst:

“V souladu se základy elementární lidskosti a slušnosti se společnost F2Pol rozhodla vrátit část transakčního poplatku. Není možné vrátit poplatek zpět na původní adresu odesílatele, protože tato adresa je nyní ovládána hackerem. Proto jsme se dohodli, že poplatek pošleme odesílateli na novou adresu, kterou nám poslal původní vlastník adresy, po úplném ověření adresy a vlastníka.”

Podle zveřejněného prohlášení společnosti F2Pool bude zbývajících 10 procent transakčního poplatku (231 ETH – cca 53 000 USD) rozděleno mezi těžaře. Tato částka bude použita jako náhrada za těžbu ETH s nulovým poplatkem během sedmidenního období od 20. do 26. června.

Skandál s poplatky na ETH síti

Poslední dobou se na ETH síti vůbec dějí podivné věci, které stojí za pozornost a zamyšlení. 9. června proběhla transakce, ve které bylo přesunuto 0,55 ETH, což není nic zvláštního. Rekordní byl ovšem poplatek, který byl za tuto transakci zaplacen – 10 668 ETH – což je cca 2,6 milionu amerických dolarů. A aby toho nebylo málo, následovala druhá, prakticky totožná transakce 11. června – opět s poplatkem 2,6 milionu USD. Bloky s těmito transakcemi vytěžily pooly Spakrpool a Ethernite.

Co za tím může být?

Nejpravděpodobnějším důvodem takto vysokých poplatků se zdá být hackerský útok. Proč by ale někdo zadával takto vysoké poplatky, které si rozdělí těžaři?

Hackerům se nejspíše podařilo dostat ke klíči burzy či jiné společnosti, s jehož pomocí mohli zasílat ETH na peněženky v rámci té samé burzy (nikoli ven). Aby donutili burzu zaplatit výkupné, začali likvidovat prostředky burzy právě přes výši transakčních poplatků. Burza tváří v tvář této situaci raději výkupné zaplatí. Jak prosté…

Závěr

Na ETH síti se dějí věru podivné věci a není divu, že spekulace jedou na plné obrátky. Zatím to jsou ovšem jen ty spekulace. Dočkáme se někdy rozuzlení a odpovědí? A co si o celé záležitosti myslíte vy?

Co číst dále?

Bitcoin vs. akciové indexy – Do čeho se více vyplatí investovat?

Zdroj:
cointelegraph.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno