Tyto 2 oblíbené altcoiny zformovaly silný býčí pattern – Dočkáme se jejich prudkého růstu?

0
golden cross

Jedny z předních altcoinů podle tržní kapitalizace – EOS a Cardano měly letos podobný cenový vývoj. Obě tyto kryptoměny vytvořily ve svém grafu silně býčí pattern, tzv. golden cross (zlatý kříž), který značí obrovský růst.

Silný býčí signál

Od začátku roku 2020 přiteklo do krypto trhu více než 110 miliard USD. Výrazný příliv kapitálu umožnil prudký nárůst mnoha digitálních aktiv včetně takových, jako jsou EOS a Cardano. Ceny obou těchto kryptoměn stouply přibližně o 100 %.

Mohlo by vás zajímat: Tento klíčový faktor bude důležitý pro dosažení ceny 100k USD za BTC! Dočkáme se?

Když EOS a ADA začaly prudce růst, v jejich jednodenních grafech se vytvořil golden cross. Tento technický pattern se objevil, když 50denní klouzavý průměr překročil 200denní klouzavý průměr. Někteří z nejvýznamnějších technických analytiků v tomto odvětví vnímají tento golden cross jako jeden z nejlepších signálů, které by mohly odstartovat silný růst.

Naposledy tyto kryptoměny zažily golden cross mezi jejich 50 a 200denním MA začátkem dubna 2019. EOS následně prudce stoupl o 105,50 %, zatímco Cardano stouplo o slušných 50 %. Nyní by se mohl odehrát podobný scénář.

Grafy ADA a EOS voči USD, Zdroj Tradingview

EOS čeká nejspíš korekce

Zdá se však, že EOS nejprve čeká nevyhnutelná korekce směrem dolů. EOS se odráží od horní hranice stoupajícího kanálu, ve kterém se nachází již od poloviny prosince 2019. Od té doby se EOS vždy odrazil od spodní hranice tohoto kanálu, aktuálně však naráží právě na horní stranu. Pokud nenastane průlom, je možné očekávat návrat do středu, nebo až na dolní okraj kanálu.

EOS/USD, Zdroj: Tradingview

Na druhé straně, aktuální pozitivní a bullish nálada na trhu by mohla způsobit, že k žádné větší korekci nedojde. Naopak, mohlo by dojít k prolomení horní hranice kanálu a následný prudký růst by byl podpořen právě golden cross patternem.

Graf ADA také naznačuje možnou korekci

Stejně jako EOS, i Cardano aktuálně vykazuje znaky možné korekce. Mezi cenou ADA a indexem relativní síly (RSI) se vytváří v rámci svého 1denního grafu medvědí divergence. Ta se obvykle vyskytuje, když cena aktiva vytváří sérii vyšších high, zatímco RSI dosahuje nižší low. Tento technický model neposkytuje přesné místo prodeje, ale poukazuje na skutečnost, že rostoucí trend se vyčerpává. V případě poklesu by cena mohla padnout až na support na úrovni 0,05 dolarů, respektive 0,047 USD.

ADA/USD, Zdroj: Tradingview

Tip redakce: Proč je Bitcoin lepší volba než zlato? Toto jsou hlavní důvody!

Na druhé straně, při případném náhlém prudkém vzestupu, kterým by Cardano překročilo letošní maximum 0,063 dolarů, by pravděpodobně následoval další prudký nárůst. Ten by mohl ADA poslat až k hodnotám 0,072 nebo 0,073 dolarů.

Shrnutí

Z dlouhodobého hlediska jsou EOS a Cardano mimořádně bullish. Případná krátká korekce by mohla tomuto signálu jen pomoci. Pohyb do strany, případně mírná korekce, na současných cenových hladinách po masivním nárůstu cen od počátku roku by totiž pomohl udržet jejich zdravý růst. Takový pokles by také poskytl příležitost pro investory na návrat do trhu.

Co číst dále?

TOP 5 mining zařízení pro rok 2020 – Těžte BTC efektivně

Zdroj:
cryptobriefing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno