[Video] Americké univerzity jsou plné robotů! K čemu všemu je používají?

0

Sanfranciský startup Starship Technologies oznámil, že získal finanční prostředky ve výši 40 milionů dolarů. To byl cíl, aby firma dodala jejich nové autonomní roboty na všechny univerzity v USA a aby začali plnit funkci doručovacích prostředků pro studenty.

„Tato nová investice povede k tomu, že se Starship rozšíří na další kampusy. Směřujeme k cíli nabídnout naše služby více než milionu studentů,“ uvedl CEO Lex Bayer.

V některých kampusech již fungují naplno

Autonomní roboti Starship Technologies již doručují jídlo a další zboží v areálech univerzity George Mason a Northern Arizona. Pokud nenastanou žádné komplikace, během následujících dvou let by měli fungovat na 100 univerzitách.

Firma chce, aby se v každém kampusu pohybovalo 25–50 robotických kurýrů. To znamená, že po uplynutí výše uvedeného období by jich v aktivní službě mohlo být celkem až 5000.

Mohlo by vás zajímat: Plasty ve fosilních záznamech – Po době bronzové a železné vítejte v době plastové!

Závěr

Dokázali byste si představit, že by takové stroje jezdily i po našich univerzitách? Podle mne je to určitě dobrý nápad a může tak pomoci při transferu různých věcí na místa, kde by například auto neprojelo. Třeba se i naši studenti časem dočkají něčeho takového.

Co číst dál?

[Video] 5 jednoduchých kroků, jak se stát milionářem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno