Volocopter jako dopravní prostředek? Ve Finsku proběhl první test tohoto dronu!

0

Na mezinárodním letišti v Helsinkách absolvoval minulý týden důležitý test dopravní prostředek budoucnosti, tzv. dronový taxík, konkrétně jde o Volocopter 2X. Dron by měl sloužit pro přepravu lidí ve velkých městech. Zatím je však pouze ve fázi testování.

Několikaletá práce

Volocopter 2X vyvinula a vyrábí německá firma Volocopter. Je to elektrický letoun využívající 18 menších rotorů podobných těm, které užívají malé bezpilotní quadkoptéry. Společnost se myšlenkou transportu lidí vzduchem věnuje od roku 2010. Rovněž nedávno představila koncept stroje pro dva pasažéry a lehký náklad, který může dosáhnout rychlosti 110 kilometrů v hodině.

Mohlo by vás zajímat: [Video] Americké univerzity jsou plné robotů! K čemu všemu je používají?

Specifikace

Řada nyní vyvíjených strojů operuje s ideou elektrických motorů. A výdrž baterií pro letecký pohon je stále malá. Použitelné tak tyto stroje budou pro přesuny v rámci většího města, zejména v době dopravních špiček.

Mnohé z vyvíjených létajících taxíků mají být samořiditelné či ovládané na dálku. Pokud by jejich součástí byl i živý pilot, jejich užitnou hodnotu by to snížilo, ač by to patrně zvýšilo bezpečnost.

Drony se každopádně budou ještě zabývat regulační úřady. A to může zdržet jejich nasazení do běžného provozu.

Závěr

Tato novinka vypadá opravdu dobře. Mohlo by to ulehčit dopravu potřebných věcí napříč velkoměstem. Například při transportu léků či orgánů mezi nemocnicemi. Jako taxík bych to asi moc neuvítal, ale pro transport ano. Jediný problém bude vzhledem k absenci pilota bezpečnost.

Co číst dál?

[Recenze] Jaké novinky si pro nás připravil Apple? Vyplatí se koupit nový iPhone 11?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno