Bitcoin ve vesmíru – Rychlost satelitního blockchainu se zvyšuje 25x! O co jde?

1
Pomůže k adopci kryptoměn COVID-19?

Blockstream právě modernizoval svou satelitní síť, která má v sobě implementovaný bitcoin blockchain. Rychlost dat je nyní 25krát rychlejší a uživatelé mohou synchronizovat celý uzel bez připojení k internetu.

Rychlejší bitcoin transakce

Satelitní služba Blockstream poskytuje uživatelům bitcoin transakce a sdílení informací pomocí šifrování téměř všude ve světě. Společnost si pronajala šest geostacionárních satelitů. Ty se používají k vysílání blockchainu do Afriky, Evropy, Jižní a Severní Ameriky a asijsko-pacifického regionu.

Kanadská blockchainová společnost Blockstream napsala na jejich blogu o Satellite 2.0, že nyní disponuje standardním přenosovým protokolem, větší šířkou pásma, dalšími oblastmi pokrytí a také schopností rychleji synchronizovat celý bitcoinový uzel.

Velký posun vpřed

Namísto toho, aby uživatelé potřebovali u svého bitcoin uzlu přístup k internetu pro počáteční synchronizaci tak, jako tomu bylo v případě 1.0, nová verze Blockstream Satellite 2.0 nyní umožňuje úplnou synchronizaci. A to včetně historie bez připojení. Uživatelé Blockstream Satellite tedy mohou připojit celý bitcoinový uzel. Plně stáhnout celý blockchain bitcoinu. Novinka je ale ta, že od původního bloku z roku 2009 až po dnešní nejnovější transakce je vše bez potřeby připojení k síti!

Mohlo by vás zajímat: ZPRÁVY – Státní pokladna USA si půjčila další 3 biliony USD – Investoři Telegram tokenu zřejmě nedostanou celou částku investice

Update po 2 letech

Inovovaná síť je první aktualizací od doby, kdy společnost Blockstream v prosinci 2018 zavedla rozhraní pro programování aplikací API na svou první verzi protokolu vydaného v srpnu 2017. Protokol DVB-S2 pro verzi 2.0 údajně zlepšuje spektrální účinnost a spolehlivost signálu, přináší vyšší přenosovou rychlost a zvyšuje kapacitu dat a šířku pásma.

Vedoucí strategie Blockstream Samson Mow využil příležitosti a zaútočil na konkurenční blockchain Etherea. Na Twitteru komentoval, že synchronizace nového uzlu bitcoinu přes Blockstream Satellite trvá kratší dobu než synchronizace nového uzlu Etherea přes širokopásmové připojení.

Závěr

Myslím si, že tohle je budoucnost. Zemi obíhá spoustu satelitů, které se dají využít na hromadu inovativních nápadů a tohle je jeden z nich. Pokud se někdo tohoto uchytí a bude zdokonalovat technologie, které lze používat z vesmíru, změní tím svět. Ovšem jsem zvědav, s čím se vyšvihne konkurence.

Co číst dál?

Co se stane, když spojíme AI a blockchain? Přeci pasivní příjem!

1 komentář

  1. Zdar borci dají se poslat btc pouze přes satelit bez internetu?Nebo si pouze mužete stahnout blockchain?dik za info jo a stačí sat dvb-s2 karta nobo modem nejsem z toho moc chytrý

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno