Ziskové obchodování kryptoměn za pomoci impulzních cyklů – Elliot wave – 8. část

0
elliot wave

Zdravím všechny čtenáře magazínu. Dneska jsem pro vás opět připravil další díl ze série Elliot wave. V minulých dílech jsme se podívali převážně na úplné základy, které bychom měli vědět ještě před tím, než začneme s tradingem. Dneska se podíváme už na samotnou teorii Elliotových vln.

Na kterémkoliv trhu a jakémkoliv time frame můžeme rozpoznat 3 různé struktury cenového vývoje. Impulsní, korekční a sideways. Dneska si více řekneme o impulsní struktuře.

Teorie Elliot wave pro impulsní strukturu je následující:

  • 1. vlna označuje začátek celého cyklu. Zatím nevíme, zda jde o impulsní nebo korekční cyklus. Je často stejně dlouhá jako poslední 5. vlna.
  • 2. vlna je vždy korekční. Nejčastěji má retracement okolo 0.382 až 0.5 Fibonacciho retracementu. Nesmí však být dokončena níže, než začátek 1. vlny. Jinak je celá analýza neplatná.
  • 3. Vlna nikdy nesmí být nejkratší. A zároveň nejčastěji bývá právě nejdelší ze všech ostatních vln. Vyznačuje se vysokým volume.
  • 4. vlna má často retracement kolem 0.382 Fibonacciho hladiny. Nesmí však spadnout buď pod konec první vlny, ale pod 0.5 retracementu 3. vlny. Jinak je analýzy neplatná.
  • 5. vlna je poslední vlna v celém tomto impulsním cyklu. Vyznačuje se vytvořením divergence a rapidním snížením volume. Je často stejně dlouhá jako první vlna. Tato vlna označuje otočení trendu a vystupuje se z obchodu.


Právě v impulsních vlnách se nejlépe obchoduje. Tato struktura je mnohem lépe čitelnější než v případě vlny korekční. Proto se doporučuje upřednostnit obchodování právě v impulzních vlnách před korekčními. Každá z těchto vln se skládá z dalších menších podvln a ty se dokonce mohou skládat z ještě menších vln. I na jejich základě dokážeme ještě přesněji určit, že ve které vlně aktuální jsme a kam bude cena nejbližší období směřovat.

Pokud tě zajímá obchodování přes Elliotovy vlny, naši tradeři na trading11.com každý den připravují analýzu na několik kryptoměn na základě Elliot wave teorie.

V další části se podíváme už přímo na ukázkové příklady impulsního struktur. Zatím si ale můžeme připomenout předchozí díly:

Elliot wave – Prečo práve tento obchodný štýl sa oplatí používať v tradingu – 7. časť

Ako predikovať cenový vývoj na Bitcoine aj na niekoľko rokov – Elliot wave – 6. časť

Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Originálny spôsob ako predikovať vývoj trhu – 5. časť

Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Základy

Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Ako správne analyzovať graf

Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Týmto chybám by ste sa mali vyhnúť

Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Prečo nie som na burze úspešný?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno