[ZPRÁVY] Bitcoin opět klesl pod 8000 $ – UK a EU se dohodly na brexitu – Zisk Huawei i přes sankce USA roste

0
news

Bitcoin opět padl pod úroveň 8000 $ – I přes sankce USA zisk Huawei roste – Britský premiér Boris Johnson oznámil, že se dohodli na brexitu – Fortnite Chapter 2 je již spuštěno – Nárust Binance futures o 400 % za první měsíc – Holandská centrální banka radí, abychom investovali do zlata

Pád Bitcoinu pod 8000 $

Během včerejšího dne pokračoval Bitcoin v červených číslech. Padal tak moc, že se na chvíli ocitl pod hranicí 8000 $. Celkově si za poslední týden připsal pokles o 10 % a někteří obchodníci tvrdí, že se během následujícího období dostaneme na 4měsíční low. Aktuálně se však Bitcoin obchoduje již nad touto hranicí. Ovšem blíží se Halloween, během kterého započal v roce 2015 Bitcoin bullrun, který měl velký vliv na jeho budoucnost.

Huawei se i přes obchodní válku mezi USA a Čínou daří

přes uvalené sankce ze strany Spojených států amerických se čínské společnosti Huawei nebývale daří. Společnosti Huawei Technologies, v období od ledna do konce září, vzrostly meziroční tržby o 24,4 %, a to na 310,8 miliard juanů, což je ekvivalent více jak dvou bilionů korun.

Huawei je největším výrobcem telekomunikačních zařízení a druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Huawei je dodavatelem mobilních sítí a další infrastruktury pro všechny tři české mobilní operátory a technologii firmy využívá také největší český provozovatel telekomunikačních sítí CETIN.

Ve Velké Británii se dohodli na brexitu

Britský premiér Boris Johnson a šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker ve čtvrtek na Twitteru oznámili dosažení nové dohody o odchodu Velké Británie z EU. Severoirští unionisté ze strany DUP na to okamžitě zareagovali sdělením, že jejich postoj k dohodě se nemění, odmítají ji.

Podle vyjednavače pro EU Michela Barniera se EU vzdala britské pojistky, tedy požadavku, aby mezi Irskem, které je součástí EU, a Severním Irskem nebyla pevná hranice. Podle Barniera bude Severní Irsko součástí britského celního prostoru. Současně ale bude vstupním bodem na evropský trh a na území také bude platit evropský systém DPH.

Po dni čekání bylo spuštěno Fortnite Chapter 2

V neděli večer došlo k nečekanému ukončení hry Fortnite. Namísto očekávaného začátku další sezony se hra zdánlivě definitivně odmlčela. Původně se očekávalo, že půjde o několikaminutovou, maximálně několikahodinovou záležitost. Fortnite však nechalo hráče a fanoušky v napětí více než jeden den. Epic Games, kteří stojí za hrou, se rozhodli hru alespoň částečně přepracovat a vlastně i přejmenovat. Nový název zní Fortnite Chapter 2 a hlavním poznávacím znamením je inovovaná mapa.

O Binance futures je zájem – za první měsíc si připsaly 388 %

Burza Binance představila vlastní Bitcoin Futures 13. září tohoto roku. Od začátku obchodování zaznamenal nárůst o 388 procent, což je skvělý výsledek. První den aktivního obchodování dosahoval objem 19 253 BTC. Během následujících 10 dnů se objem zvýšil na 74 647 BTC. Zároveň Binance Futures 8. října získalo 4. místo z hlediska objemu BTC/USDT. Objem přibližně dosahoval 16 000 BTC za hodinu téhož dne.

Holandská centrální banka: Investujte do zlata, je to jediná možnost, jak uchránit své peníze před krizí

Holandská centrální banka nedávno vydala komentář týkající se zlatých rezerv. Podle ní právě rezervy zlata mají potenciál nastartovat globální ekonomiku, pokud se celý systém zhroutí. Centrální banky na celém světě zvyšovaly v posledních měsících nákupy zlata. Zlato bylo vždy součástí portfolia centrálních bank, ale aktuálně se jeho význam zvyšuje.

V tomto roce dosud nejvíce zlato skupovaly centrální banky Ruska a Turecka. Obě země mají zkušenosti s nestabilitou a významnou inflací. Turecko v současné době zažívá nestabilní kurz, Rusko si zase stále pamatuje hyperinflaci po pádu Sovětského svazu.

Co číst dál?

Průvodce scamem od začátku do konce. Jak funguje scam?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno