[Zprávy] Bittrex brzy delistuje více než 40 kryptoměn • Je Binance DEX skutečně decentralizovanou burzou?

0
bittrex

Bittrex brzy delistuje více než 40 kryptoměn • Banky v Koreji se zaměřují na blockchain, kryptoměny však ignorují • Blíží se první globální regulace kryptoměn? • První národní kryptoměna může přijít již brzy • Vláda v Indii se pravděpodobně dočista zbláznila • Je Binance DEX skutečně decentralizovanou burzou?

Bittrex brzy delistuje přes 40 kryptoměn

Špatné zprávy pro fanoušky kryptoměn v USA pokračují. Včera se burza Bittrex vyjádřila, že pro své americké klienty bude muset delistovat až 42 různých kryptoměn. Mezi nejznámější z nich patří například Civic (CVC), OmiseGo (OMG), Qtum (QTUM) nebo Enigma (ENG). Jak vidíte, nejde přitom o žádná neznámá digitální aktiva. Důvodem delistování má být nátlak na burzu ze strany regulátorů v USA a nejistota spojená s tímto trhem. Podobný důvod uvedla burza Binance. K delistování by mělo dojít dne 28. června. Do té doby mohou tedy uživatelé této burzy své kryptoměny buď vyměnit, nebo převést na jiné burzy.

Více o této zprávě se dozvíte na následujícím linku: ethereumworldnews.com

Banky v Koreji se zaměřují na blockchain, kryptoměny však ignorují

Nevím, zda je vůbec možné mít blockchain bez kryptoměn nebo kryptoměny bez blockchainu. Je několik lidí, kteří vnímají blockchain bez kryptoměn pouze jako jiný způsob účetní knihy nebo databáze, která přitom vůbec nemusí být efektivnější než databáze, které máme dnes. Korejské banky to však vidí jinak. Nejedna banka v zemi se začíná obracet na blockchain technologii. Využívat by ji měli zrovna jako formu účetní knihy nebo databázi. Zdá se však, že o kryptoměny není v tomto sektoru zájem. Tedy minimálně mezi bankami v dané zemi. I přes popularitu těchto digitálních aktiv v celé Koreji s nimi banky zatím nehodlají pracovat.

Více informací naleznete zde: cointelegraph.com

Blíží se první globální regulace kryptoměn?

Dne 21. června má organizace FATF (Financial Action Task Force – Finanční akční výbor) zveřejnit první návrhy na mezinárodní regulace vůči kryptoměnám. Organizace FATF má údajně vydat směrnici, na jejímž základě by měly státy regulovat zejména kryptoměnové burzy, ale také byznysy a začínající startupy v tomto sektoru. Takové regulace by měly být potom aplikovány téměř v 200 zemích na celém světě. Cílem by mělo být zabránění praní špinavých peněz prostřednictvím kryptoměn. Stejně si chce dát FATF pozor na to, aby byly všechny transakce nad 1 000 € řádně prověřené a transparentní, a proto budou vyžadovat i KYC a ID ověřování.

Víc se dozvíte na tomto linku: cointelegraph.com

První národní kryptoměna může přijít už brzy

Ne, pravděpodobně to nebude ani Švýcarsko, ani Švédsko, Estonsko, Marshallovy Ostrovy nebo Malta. První zemí s vlastní kryptoměnou by se měl stát zcela překvapivě Island. FME (finanční regulátor na Islandu) pouze před pár dny odklepl návrh, jehož hlavním bodem bylo vytvoření vlastního národního digitálního platebního systému. Pod palcem by to celé měla mít organizace Monerium, která má být první oficiální státní institucí zabývající se digitálními penězi. Využívat by k tomu měla blockchain technologii (pravděpodobně půjde o blockchain Etherea).

Více o této zprávě si můžete přečíst na následujícím odkazu: cryptopolitan.com

Vláda v Indii se pravděpodobně dočista zbláznila

Nemluvíme však nyní o nepochopitelném a přehnaném zákoně, který se snaží prosadit. Vláda v daném státě totiž propaguje a finančně dotuje kurz, jehož obsah je celý zaměřen na kryptoměny a blockchain technologii. Blockchain Architecture Design and Use Cases je kurzem, který má vyučovat základy kryptoměnového světa, a pokud uživatelé nechtějí certifikát (který vůbec není drahý), tak je dostupný pro všechny obyvatele Indie zcela zdarma. To však působí velmi zmateně nebo minimálně pokrytecky, pokud si to porovnáme s již zmíněným návrhem vlády, který by měl posílat lidi do vězení pouze za to, že kryptoměny, těží, obchodují s nimi nebo je využívají. Vláda by tak měla rozhodnout, zda chce kryptoměny zakázat nebo financovat jejich vzdělávání.

Více o této matoucí zprávě se dozvíte na linku níže: ccn.com

Je Binance DEX skutečně decentralizovanou burzou?

O tom, že Binance zastaví možnost obchodování americkým občanům kvůli regulacím, jsme vás informovali už včera. Nová varianta pro občany USA má být platforma Binance U.S, která má být spuštěna začátkem září. Zdálo se, že do té doby by tak mohli občané USA využívat decentralizovanou platformu Binance DEX. Avšak ani to nemá v plánu Binance povolit a kryptoměnový gigant oznámil, že IP adresy z Ameriky nebudou moci využívat služeb Binance DEX. Ihned po tomto oznámení však nastala velká debata o tom, zda se Binance DEX dá skutečně považovat za decentralizovanou burzu, pokud umí takto zablokovat vstup uživatelům. Na toto téma se dokonce vyjádřil i Vitalik Buterin, který si ve svém tweetu vyžádal reakci Changpenga Zhaa na téma Binance DEXu a její decentralizace.

Pokud chcete vědět, jak probíhala diskuse mezi nimi, tak klikněte na tento link: cryptonewsz.com

Co číst dál?

Na Amazone sa bude dať čoskoro platiť Ethereom!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno