Justin Sun oznámil datum spuštění TRON 4.0 – Co nám přinese?

0
Justin Sun oznámil datum spuštění TRON 4.0 - Co nám přinese?

Justin Sun oznámil, že spuštění sítě TRON 4.0 je naplánováno na 7. července. Klíčovou novinkou sítě Tron bude nasazení protokolu Smart Contract Privacy Protocol, který používá zk-SNARKS. Soukromí bude samostatnou funkcí na blockchainu Tron a TRX transakce nebudou anonymní. Protokol Smart Contract Privacy Protocol bude podporovat všechny tokeny standardu TRC20.

Čekání na přesné datum spuštění TRON 4.0 je konečně u konce. Justin Sun odhalil, že upgradovaný mainnet bude spuštěn 7. července. Justin Sun učinil oznámení prostřednictvím svého oblíbeného Twitteru a otevřeného dopisu na platformě Medium.

4 klíčové vlastnosti TRON 4.0

V propracovaném, otevřeném dopise zakladatel a generální ředitel společnosti Tron Justin Sun vysvětlili 4 klíčové vlastnosti aktualizace TRON 4.0. Jsou jimi:

  • Protokol TRONZ Smart Contract Privacy – první Smart Contract Privacy Protocol, který je podporován virtuálními stroji.
  • Mechanismus dvoustranného souhlasu TPOS – ten kombinuje výhody DPoS a PBFT, čímž se zkracuje doba potvrzení bloku z 57 sekund na 3 sekundy.
  • New TICP Cross-Chain – ten přináší do celého ekosystému Tron cross-chain – komunikaci napříč blockchainy.
  • Přináší nové řešení, které usnadňuje přizpůsobení a nasazení blockchainových aplikací, pro finanční instituce a podniky.

TRX transakce nebudou privátní ani anonymní

TRON 4.0 bude první blockchainovou platformou, která bude hostit inteligentní protokol o ochraně osobních údajů. Inteligentní smlouva bude mít otevřený zdrojový kód a bude k dispozici každému vývojáři ekosystému Tron.

Transakce TRX však nebudou žádným způsobem soukromé ani anonymní. Tým TRONZ Foundation, který tvrdě pracoval na dodání protokolu inteligentních smluv, vysvětlil, že dodržování globálních předpisů a zásad je tím hlavním důvodem, proč je soukromí v síti TRON 4.0 samostatnou funkcí.

Smart Contract Privacy Protocol bude využívat kryptografický protokol zk-SNARK (zkratka pro Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Argument of Knowledge), který zajišťuje anonymizaci odesílatele a příjemce všech transakcí. Protokol TRONZ Smart Contract Privacy Protocol plně podporuje všechny tokeny standardu TRC20 v síti Tron.

Vývojáři TRON sítě zdůrazňují, že vytrvale pracují na vývoji bezpečného veřejného řetězce v souladu s globálními předpisy a politikami. Proto nová aktualizace TRON 4.0 nijak nezmění anonymitu TRX, ani nepřidá funkce ochrany osobních údajů. Funkci skrytých (shielded) transakcí si mohou vývojáři jednoduše dodat implementací smart kontraktů.

Závěr

Justin Sun je mistrem marketingu a ví, jak kolem svých projektů vyvolat zvědavost, zájem a pořádný humbuk. To potvrdil i hlasováním na Twitteru, jestli je lepší TRON 4.0 nebo Ethereum 2.0.

Mimochodem Ethereum drtivě vedlo až do okamžiku, kdy se zčistajasna objevilo padesát tisíc nových hlasů, které tento poměr zvrátily na stranu Tronu. O tom, že toto hlasování bylo křišťálově čisté, můžeme nejspíše s úspěchem pochybovat.

Každopádně spuštění mainnetu TRON 4.0 nás čeká 7. července. Poté uvidíme, jak velký kus práce vývojáři odvedli.

Co číst dále?

VÝZKUM – Bitcoin je nejziskovější aktivum za posledních 1 200 let!

Zdroj:
en.ethereumworldnews.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno