Zprávy – Kolik adres vlastní 1 Bitcoin – IOTA vypnula síť, peněženky jsou pod útokem – Trumpova administrativa chce zavést přísné regulace

0
BTC, adopce, lidi, uzivatel, crowd, dav

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik lidí vlastní alespoň jeden celý Bitcoin? Dnes se podíváme na odpověď. Síť IOTY (Tangle) se nachází pod koordinovaným útokem a Nadace IOTA musela kompletně vypnout přesun hodnoty na síti. Administrativa amerického prezidenta Trumpa plánuje zavést na kryptoměny přísnější regulace. USA se tak profiluje jako stát nepřátelský ke kryptoměnám. 

1 Bitcoin není pro všechny

Celkový počet Bitcoinů je 21 milionů a nikdy jich nebude existovat více. To znamená, že pouze 21 milionů lidí bude moci vlastnit jeden celý Bitcoin. Nicméně existují odhady, že až 3 miliony BTC je nenávratně ztracených. Tím se dostaneme na finální číslo 18 milionů.

Pokud se podíváme na on-chain statistiky, tak poměrně rychle zjistíme, kolik adres drží více než jeden Bitcoin. Nejprve se ovšem podíváme na menší adresy. Podle serveru BTC.com existuje přibližně 28.5 milionu peněženek, které drží méně než jeden Bitcoin. Adres s méně než jedním BTC je přibližně 96 %.

Adresy s 1 a více BTC jsou tak v minoritě a jejich počet je přibližně 700 000. Pokud se podíváme na celkovou distribuci BTC, tak zjistíme, že poměry se kompletně obrátí. 96 % BTC adres drží přibližně 5 % celkového množství BTC. A zbylá 4 procenta adres drží 96 procent BTC.

Co to znamená? Existují dvě vysvětlení. První a pravděpodobnější vysvětlení je to, že naprostá většina lidí drží BTC mince na burzách a ty se tak řadí mezi největší peněženky. Tudíž zde není reflektován počet lidí, kteří BTC doopravdy vlastní. Další vysvětlení je takové, že většinu BTC drží velmi malé množství lidí, kteří přišli do světa kryptoměn velmi brzo a silně akumulovali BTC.

Celkový počet majitelů kryptoměn se momentálně odhaduje mezi 40 – 80 miliony lidí. Většina z nich nicméně bude vlastnit spíše malé částky. Konkrétní čísla není možné relevantně ověřit, protože kryptoměny jsou globálním fenoménem a i proto mají odhady takové rozpětí. Jednotlivé burzy neposkytují data o svých zákaznících, a tudíž není možné zjistit, jaká je distribuce v rámci burzy.

Můžeme nicméně dovodit jednoduchý závěr a tím je fakt, že majitelů 1 BTC bude pravděpodobně extrémně málo. Pokud tak vlastníte jeden celý Bitcoin, tak se dostáváte mezi několik málo vyvolených.

Rozbor ceny BTC:

Útok na IOTA peněženku

IOTA vydala oficiální varování proti spouštění Trinity wallet. Trinity wallet je peněženka přímo od Nadace IOTY. Ta pravděpodobně čelí cílenému útoku, který byl veden na adresy s hodnotou 40 Tiota a vyšší. Nadace IOTY následně vypnula Koordinátora, který zajišťuje přenos hodnoty na síti. Datové transakce je stále možné posílat.

Podle poslední aktualizace ze strany Nadace IOTA se podařilo identifikovat problém a momentálně se pracuje na jeho řešení. Prozatím není jasné, co přesně se stalo, ale zdá se, že problém je v Trinity Wallet.

IOTA měla problémy již s předchozí generací peněženek, které byly uživatelsky nepřívětivé. Problém s Trinity wallet opět upozornil na centralizovanou náturu sítě, která je kompletně pod kontrolou Nadace IOTA.

V případě, že se vás problém dotýká, sledujte oficiální stránku o nynějším dění. Až do vyřešení problému je doporučeno nepřihlašovat se do Trinity Wallet a vyčkat na kompletní analýzu toho, co se vlastně odehrálo.

Trump chce přísné regulace

Trumpova administrativa chce zpřísnit regulace pro kryptoměny. To oznámil Steven Munchin, který je ministrem financí. Podle něj jsou přísnější regulace potřebné kvůli ochraně před praním špinavých peněz. Zatímco světový trend je uvolňování regulací a podpora rozvoje kryptoměnových ekosystémů, tak USA zvolilo opačný směr a snaží se kryptoměny zakazovat či silně regulovat.

Jak přesně budou nové regulace vypadat, není zatím jasné. Spojené státy po nástupu Trumpa do úřadu zvolily protekcionistickou cestu ve vztahu k ekonomickému rozvoji. To chce nyní Trumpova administrativa zařadit i do svého vztahu ke kryptoměnám. Ty totiž ohrožují suverenitu dolaru jako globální měny.

Hester Peirce, komisařka SEC také přezdívaná také jako “Crypto Mom”, navrhla úplný opak, který by zajistil kryptoměnám tzv. dobu hájení, kdy by podléhaly pouze jednoduchým regulacím. To by mělo zajistit lepší rozvoj prostředí a vytvořit z USA centrum blockchainového rozvoje. To se pravděpodobně nestane, protože Trumpova vláda se ke kryptoměnám staví hluboce negativně.

Co číst dále:

Na Binance už koupíte Bitcoin i za koruny a 13 dalších měn! – Laciné to ale není

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno