[Zprávy] Předseda amerických republikánů je pro Bitcoin – BTC denně přesune 3 miliardy dolarů – Grayscale: Institucionální zájem neopadá

0
USA, Amerika, Bitcoin, BTC

Bitcoin je na červené stezce a altcoiny už jsou jednou nohou v pekle. Tether bude nově i na síti Algorand, která je kompletní PoS. Analytici z Grayscale tvrdí, že institucionální zájem neopadá, a to ani přes obrovskou volatilitu nynějšího trhu. 

Republikáni pro Bitcoin

V americkém kongresu se vede válka o Libru. Mince Facebooku čelí silné kritice od politických reprezentací. A to se ukázalo i na slyšení s představitelem Facebooku. Jenže to není úplně důležité, protože Libra není kryptoměna. Co je ovšem důležité, je fakt, že předseda republikánských reprezentantů v kongresu řekl, že Bitcoin je důležitý a vláda by jej měla podporovat.

Rozbor ceny kryptoměn: [VIDEO ANALÝZA] BTC, ETH, LTC – Den po výplachu – Rýsuje se šance na krátký nákup?

Ačkoliv se Trump vyjádřil negativně o Bitcoinu, tak jeho republikánští kolegové tak úplně nesouhlasí, což se ukázalo v interview s Kevinem Mccarthym. Leader republikánů řekl, že je vlastně velkým fanouškem Bitcoinu a že je rozhodně pro podporu této technologie, protože vláda soukromí neochrání. Technologie ano. Hlas rozumu z politických kruhů a ještě z USA je dnes opravdu výjimečné a příjemné překvapení.

Bitcoin denně přesune 3 miliardy dolarů

Ačkoliv je cena BTC momentálně v propadu a z hranice 14 tisíc dále padá pod 10 tisíc USD za minci, tak síť si vede náramně dobře. Spike v ceně btc a počtu transakcí totiž dovedl Bitcoin až k tomu, že síť momentálně přesune přes 3 miliardy dolarů denně. To je o 210 % více než před třemi měsíci. Pokud vás děsí nynější propad, tak si nezoufejte. Je to dlouho očekávaná korekce, která přišla po parabolickém růstu. Ostatní vedlejší indikátory totiž ukazují, že síť je zdravá, využívaná, a hlavně potřebná!

Cena BTC pravděpodobně otestuje předchozí supporty a může se zastavit až u 8700 USD. Pokud by korekce šla ještě níž, tak další hranice se pohybují okolo 7000 USD a 6000 USD. Pokles níže je nepravděpodobný. Více se dočtěte v našem přehledu trhu.

Jak si vede BTC: (PŘEHLED TRHU) Bitcoin pod 10 000 dolarů a altcoiny se smaží v pekle

Grayscale: Instituce pořád chtějí BTC

Grayscale přišel se svým reportem o zájmu investorů o kryptoměnové fondy společnosti. Zatímco celý internet spekuluje, jestli regulace a volatility neodradí institucionální investory, tak Greyscale tvrdí, že zájem je stále vysoký a nic se na tom nemění. Instituce tak dále chtějí nakupovat Bitcoin a další kryptoměny.

Podle reportu za Q2 je možné vysledovat, že zájem o kryptoměny je vysoký. Ale nejen to. Zájem má totiž také vzrůstající tendenci. Díky tomu došla společnost Greyscale k závěru, že růst trhu je hnán organickým přísunem peněz do prostoru. Hned po BTC fondu si nejlépe vede Ethereum a pak Ethereum Classic. Kryptoměny i Bitcoin jsou tak stále na dobré cestě.

Tether bude i na Algorandu

Algorand je jednou z nových nadějí kryptoprostoru. Spekuluje se, že to může být prozatím nejvíce decentralizovaná síť (ačkoliv je stále většina tokenů pod kontrolou vývojářů, což je ovšem pro začátek vcelku běžné u PoS sítí). Právě v Proof of Stake je největší inovace. Tether byl zatím primárně vázán na PoW blockchainy a Algorand je plně Proof of Stake.

Tether se tak dále snaží upevňovat svou pozici vedoucího stablecoinu a tím, že bude existovat na různých blockchainech, se také zvyšuje jeho užitnost. Tether je tak na mnoha různých blockchain sítích. Tento fakt ovšem nemůže rozptýlit pochyby o tom, jestli je Tether doopravdy vhodný stablecoin vzhledem ke své extrémně špatné reputaci. Pověst Bitfinexu přechází i na Tether, a tudíž je stále nejasné, jestli Tether nebude čelit výraznému zásahu regulátorů.

Francie dělá krok do budoucnosti

Francie se chystá zařadit po bok zemí, jako jsou Malta, Švýcarsko či Estonsko. To jsou země, které mají v podstatě hotové regulační rámce pro služby spojené s kryptoměnami. Samotné kryptoměny jsou jen velmi těžko regulovatelné, i když se o to některé pokouší pomocí modulovatelnosti vlastních systémů.

Informace o Ethereu: To nejlepší z AMA výzkumného týmu Etherea – Buterin: Výzkum ETH 2.0 je hotový

Francie tak vychází vstříc firmám, které nechtějí operovat v šedé zóně. Blockchain startupy a podniky se tak nově mohou dobrovolně přihlásit úřadům a dokázat, že fungují podle platných regulací např. na ochranu zákazníka. To přinese do prostoru větší přehled pro instituce, které se nebudou muset děsit vstupu na kryptoměnové pole. To je výhodné obzvláště pro provozovatele burz. Ti totiž brzy budou čelit globálním regulacím od FATF.

Co číst dále?

(PŘEHLED TRHU) Bitcoin pod 10 000 dolarů a altcoiny se smaží v pekle

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno