3 důvody, proč zlato pumpuje – Stojí to za nákup?

0
Zlato a stříbro mají problém – Přežijí tvrdý boj?

Zlato zažívá velkou rallye směrem nahoru. Ta by brzo mohla překonat hranici 2000 $. Pojďme se podívat, proč tomu tak je a proč zlato roste i přes situaci ve světě způsobené koronavirem.

Kdy se zastaví růst?

Od doby, kdy 19. března klesla cena zlata pod 1 500 $, jeho hodnota neustále roste. Po prudkém nárůstu na hranici kolem 1 700 $ se někteří analytici domnívají, že by v blízké budoucnosti mohla cena zlata vytvořit nový rekord nad 2 000 $. Jsou však 3 důvody, proč jde zlato směrem nahoru.

Zlato je stále bezpečné aktivum

Mnoho investorů považuje zlato za bezpečné útočiště během krizí, jako je například právě ta probíhající. Strach z globálního ekonomického poklesu vede investory k uschování svého majetku do „žlutého” kovu. Řídí se tím, že je lepší kupovat zlato v době nejistoty, než volatilní investice, jako jsou například akcie.

Mohlo by vás zajímat: 3 důvody, proč analytici očekávají Bitcoin za 15 000 $

Reakce na FED

Masivní pumpa ze strany Federálního rezervního systému USA na podporu ekonomiky je dalším faktorem, který slibuje zvýšení cen zlata. Když centrální banky tisknou více peněz ve snaze stimulovat ekonomiku, může to zvýšit inflaci. Nízké úrokové sazby obecně zrychlují inflaci. Fed v březnu snížil úrokové sazby v podstatě na nulu. Někteří obchodníci dokonce predikují, že příští rok uvidíme úrokové sazby záporné.

Zlato je dobrým zajištěním proti inflaci, protože rostoucí náklady na zboží a služby mají tendenci narušovat hodnotu dolaru, zatímco zlato má sklon držet svou hodnotu v reálných hodnotách po dlouhou dobu.

Obavy z obchodní války mezi USA a Čínou

Celosvětové politické napětí by mělo dlouhodobě podporovat ceny zlata i po skončení krize způsobené koronavirem. Obzvláště poté, co prezident Donald Trump oživil obavy z obchodní války tím, že hrozil uvalením nových cel na Čínu.

Vzhledem k tomu, že Trump a Peking hrají hru viny, kdo může za nemoc COVID-19, obchodní válka se stává čím dál více reálnější. Obnovení napětí mezi USA a Čínou by tak mohlo prodloužit dobu trvání globální recese.

Co číst dál?

Krize v EU bude dlouhá a zapíše se do historie – Paolo Gentiloni

Zdroj:
ccn.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno