Akcie Tesly jsou jedny z nejnebezpečnějších – Obchodníci z Wall Street vysvětlují proč!

0
Akcie Tesly jsou jedny z nejnebezpečnějších - Obchodníci z Wall Street vysvětlují proč!

Akcie společnosti Tesla (TSLA) jsou jedny z nejpopulárnějších akcií na světě, minimálně pokud jde o rok 2020. Ceny v nedávné době vyskočily natolik vysoko, že se jim začali věnovat i ti nejzkušenější analytici na trhu. Koncem minulého roku mnoho lidí začalo být bullish, co se týče akcií Tesly. Avšak někteří si myslí, že tento růst je velmi nebezpečný.

Akcie Tesly jsou nebezpečné

Mark Tepper, generální ředitel a prezident finanční společnosti Strategic Wealth Partners, žádá investory, aby byli opatrní. Podle něj jsou nyní akcie Tesly příliš nebezpečné na to, aby je někdo chtěl. Tepper v rozhovoru pro CNBC nedávno uvedl:

„Jsou to jedny z nejnebezpečnějších akcií na světě. Nechci je vlastnit, ani je shortovat. Je to velmi spekulativní a rizikové. Společnosti s velkým kapitálem by neměly obchodovat jako malé společnosti – jeden den o 20 % nahoru, další o 20 % dolů.”

Tepper poukazuje na divoký pohyb Tesly z minulého týdne. Až po nejvyšší bod ceny stouply až o 48 %. O několik dní později se růst zastavil a následovala korekce směrem dolů až o 17 %. Tento pokles byl výsledkem oznámení společnosti Tesla o možném odkladu doručení jejich produktu z důvodu propuknutí koronaviru v Číně.

Mohlo by vás zajímat: Tento klíčový faktor bude důležitý pro dosažení ceny 100 000 USD za BTC! Dočkáme se?

Během téže konverzace Matt Maley, hlavní marketingový stratég společnosti Miller Tabak, také varuje před těmito akciemi. Akcie Tesly jsou podle něj silně překoupené. Maley dodal, že i když není úplně bearish, očekává, že tyto akcie čeká silná korekce směrem dolů. Toto jeho tvrzení podporuje i index relativní síly (RSI), který se u těchto akciích Tesly nacházel na vysoké hodnotě 97. To je obrovské číslo, hlavně když hranice překoupenosti je již na čísle 70.

Není to poprvé, kdy někdo varuje o akciích Tesly. Minulý měsíc přednesl advokát a bývalý prezidentský kandidát Ralph Nader negativní předpověď na akcie Tesly. Podle něj je nárůst cen společnosti příčinou bubliny na akciovém trhu.

Mohlo by vás zajímat: Dominance Bitcoinu klesá – Začíná éra altcoinů?

Je Tesla nový Bitcoin?

V roce 2017 cena BTC vyskočila téměř o 600 % z 3 000 USD na 20 000 USD. Od poloviny minulého roku se zdá, že Tesla je na podobné, ačkoli pomalejší trajektorii, která přesahuje 300 %. Tato velká volatilita je u BTC celkem běžná, není ale běžná u akciích jako například Tesla. Jelikož TSLA dosáhla maxima téměř 970 dolarů a klesla těsně nad 730 dolarů, nové dno by se mohlo nacházet mezi 650 až 675 USD.

O podobnosti grafů Tesly a Bitcoinu jsme vás informovali v tomto článku.

Co číst dál?

Vládnoucí japonská strana chce vytvořit Krypto Jen – Chce konkurovat Číně

Zdroj:
coinspeaker.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno