Ani 90% propad XRP nestačí! Podle analytika je stále překoupené

0
Ani 90% propad XRP nestačí! Podle analytika je stále překoupené

Podle analytika je cena XRP po 90% propadu stále na vysoké úrovni. Reagoval tak na propad této kryptoměny od posledního ATH, které činilo 3,3 dolaru. Bude se dál propadat, nebo přijde zlom?

XRP je překoupené

XRP od roku 2018, kdy bylo dosaženo nové ATH na hodnotě 3,3 dolaru, strmě padalo. Padalo dokonce tak, že si připsalo za toto období 90% pokles, což je opravdu velká ztráta. I když v poslední době ukazuje růst, nemá to ani z daleka na to, co předvedla tato kryptoměna při posledním bullrunu.

Tento pokles však nestačí krypto analytikovi, který vystupuje na Twitteru pod přezdívkou Big Cheds. Podle něj je stále překoupené a cena XRP by měla být daleko menší, než v současnosti je.

Shodují se s ním i další

Další obchodník s deriváty vysvětlil, že ačkoli kryptoměna může mít „slibnou technologii”, není žádná záruka, že příslib této technologie povede k tomu, že XRP zažije zisky podobné těm z roku 2017.

Vyjádřil se také dlouholetý obchodník s komoditami a Bitcoinem Peter Brandt. Ten vysvětlil, že dlouhodobý graf XRP je extrémně medvědí, protože pod jeho cenou je jen „bílý prostor“ s malou historickou podporou či likviditou. Mnozí vzali toto prohlášení jako znamení, že vidí kryptoměnu klesnout na cenu v jednomístných centech, a možná i nižší.

Mohlo by vás zajímat: Fed razantně snížil intenzitu stimulů, máme očekávat pokračování propadu na finančním trhu?

Závěr

Ripple představil několik velkých spoluprací s finančními institucemi, ovšem tyto spolupráce nemají žádný vliv na cenu XRP. I přes to všechno totiž nemá dostatečnou likviditu a v těchto firmách se používají spíše na menší transakce. Neříkám, že XRP nemá význam, že je ta technologie nějak špatná, ale když ji nikdo nebude používat, nemůžeme čekat, že poroste jeho cena. Vize Ripplu byla taková, že budou všechny finanční instituce používat XRP na přeshraniční převody, že nahradí zastaralý SWIFT systém. Ovšem tyto instituce se rozhodly pro jiné alternativy, které se po nástupu Ripplu objevily na trhu.

Co číst dál?

VIDEO – Bude tento měsíc klíčový pro BTC? Jaký dopad může mít halving na cenový růst kryptoměn? + Soutěž!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno